?استاندار خراسان جنوبی بر بهره گیری از فرصت طلایی و عالی برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته آن در تهران تأکید کرد.
دکتر جواد قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه هماهنگی نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، ضمن گرامیداشت سومین سالروز شهادت سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: برپایی این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های خراسان جنوبی است.
?وی با تأکید بر این که از این فرصت طلایی به بهترین شکل ممکن باید برای معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان استان استفاده شود،تصریح کرد: در غرفه آرایی های مربوط به فضای نمایشگاهی استان باید به مدرنیته و سنت در کنار هم توجه شود.
?استاندار اظهار داشت: افرادی که در بخش های محتلف گردشگری، کشاورزی، معادن و… در غرفه ها حضور خواهند داشت باید اطلاعات کامل در هر زمینه را داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل این اطلاعات را به بازدید کنندگان منتقل کنند.
?قناعت با اشاره به این که از فرصت به وجود آمده باید به منظور جذب سرمایه گذار، بازاریابی برای صنایع دستی و جذب گردشگر به خوبی استفاده شود، اظهار کرد: صنایع دستی یکی از ظرفیت های طلایی استان است که باید به خوبی در این نمایشگاه معرفی شود.
?وی عنوان داشت: در جلسه اخیر استانداران کشور در تهران دو بار نام خراسان جنوبی برده شد که یکبار از خراسان جنوبی به عنوان استان دارای کمترین مشکلات امنیتی یاد شد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیزدر این جلسه اعلام کرد که خراسان جنوبی رتبه اول کشور را در بحث اشتغال دارد.
?استاندار با ذکر این نکته که کمک های جزئی به دستگاه های شرکت کننده در این نمایشگاه خواهد شد، گفت: دستگاه هایی که باعث شوند با انجام کار فوق العاده در نمایشگاه گردشگری، از خراسان جنوبی در جلسات و برنامه های کشوری به عنوان استان برتر یاد شود، به طور ویژه حمایت خواهند شد.
?قناعت علاوه بر تأکید بر حضور دستگاه های مرتبط با حوزه گردشگری ، خواستار مشارکت شهرداری بیرجند، بخش خصوصی ، اتاق تعاون و شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه شد.
?به گفته وی؛ با تعامل بخش های مختلف دولتی و خصوصی باید کار منسجم و تعریف شده ای در این خصوص انجام شود و از ظرفیت خبرنگاران و صدا و سیما به خصوص در مراسم افتتاحیه و اختتامیه در راستای پوشش خیلی خوب این نمایشگاه نهایت استفاده صورت گیرد.
?وی با بیان این که پویایی و نشاط موجود در استان باید در برنامه های نمایشگاه به خوبی به نمایش گذاشته شود، تأکید کرد: مدیران دستگاه ها خود را متوقف به دستورالعمل ها نکنند، و با رصد نقاط ضعف و قوت نمایشگاه های گذشته و بهره گیری از آیین ها ی سنتی استان در این نمایشگاه حضوری شایسته داشته باشند.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور