مدیرکل اوقاف و بقاع متبرکه خراسان جنوبی گفت: و یکی از مهمترین برنامه های ما معرفی بقاع متبرکه به عنوان بهترین مکان ها و مامن ها است.

 حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور در مراسم گرامیداشت روز ملی امام زادگان در محل امام زاده زید بن محمد قاین اظهار داشت: امروز به نام روز تکریم امامزادگان نامگذاری شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در واقع روز بزرگداشت امام زادگان در اصل روز، تکریم رسول الله (ص) است و همه این خاندان و امام زادگان منتسب به حضرت رسول (ص) هستند و اگر جلسه تکریم و تعظیمی می‌گیریم به این خاطر است که این سلسه وابسته به رسول الله (ص) هستند.

وی ادامه داد: اگر افرادی می‌پذیرند که با افتخار و بدون منت و مزد در بقاع متبرکه خدمت کنند هیچ چیزی جز اعتقاد نیست و یکی از شعائر اسلامی ما همین امامزادگان هستند.

حجت الاسلام بخشی پور با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه منبع آرامش برای مردم هستند، افزود: افرادی که در بقاع متبرکه خدمت می‌کنند انسان‌هایی خالص و مخلص هستند و شأن دنیایی و مال دنیا برای آنان تعریف نشده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه خدمت در بقاع متبرکه برای ما افتخار است، گفت: در بقاع متبرکه هیئت امنا و خادمین به صورت افتخاری خدمت می‌کنند و بالاترین مقامات دولتی هم افتخار می‌کنند که جز هیئت امنا و خدام امام زادگان باشند.

وی تاکید داشت: بزرگترین و بهترین مرکز تبلیغ و شعائر اسلامی برای شیعیان بقاع متبرکه است و یکی از مهمترین برنامه‌های ما معرفی بقاع متبرکه به عنوان بهترین مکان‌ها و مامن‌ها است و باید بقاع متبرکه محل آرامش مردم باشند.

حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به اینکه رسیدگی به موقوفات، مباحث قرآنی و خادمی به بقاع متبرکه از تکالیف اوقاف و امور خیریه است، گفت: بقاع متبرکه بهترین مکان برای ارتقای معنوی است و با خلق خوش و با رفتار نیک و با کمک‌های خیرین باید یک مکان آرام برای مردم در بقاع متبرکه فراهم کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در پایان عنوان کرد: در خراسان جنوبی ۹۶ بقعه متبرکه داریم که جمعی از خادمین بقاع متبرکه استان در همایش تکریم امام زادگان در قائنات دورهم جمع شده‌اند تا گوشه‌ای از زحمات خادمین گرامی داشته شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور