#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مصوبات ستاد کرونا، لازم الاجراست و همه مکلف به رعایت آن هستیم.
حمید ملانوری با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که صبح امروز و بعد از ستاد ملی کرونا برگزار شد، خاطرنشان کرد: پیرو صحبت های رئیس جمهور در ستاد ملی کرونا و با توجه به شیوع ویروس هندی که سرعت انتشار بسیار بیشتری به نسبت ویروس انگلیسی دارد، رفت و آمد به سایر کشورها باید با حساسیت هر چه بیشتر صورت گیرد، لذا در همین زمینه ممنوعیت پروازها و ترددهای زمینی و آبی در رابطه با هند مصوب شد.
🔹وی به دستور ویژه رئیس جمهور به استانداران شرق کشور اشاره کرد و گفت: با دستور رئیس جمهور، استانداران شرق برای کنترل رفت و آمدها مسئولیت ویژه دارند، در همین راستا فرمانده مرزبانی استان باید با هماهنگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با همراهی دستگاه های مرتبط، سناریوی عملیاتی برای کنترل مرزهای استان تعریف نماید و فرمانداران شهرستان های مرزی نیز گزارش جلسات روزانه ستاد کرونا را به ستاد استانی ارائه کنند.
🔹استاندار به محدودیت های اعمال شده در راستای مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و متذکر شد: محدودیت های کرونایی ممکن است در حوزه تولید و کسب و کار مشکلاتی به همراه داشته باشد، اما ما مسئولیت داریم از آثار مخرب این ویروس جلوگیری کنیم.
🔹ملانوری با اشاره به این که فعالیت اصناف، تابع شرایط رنگ بندی است، تأکید کرد: در همین زمینه ضمن تشکر از همراهی های اصناف و بازاریان، طی جلسه ای ویژه با هماهنگی معاون امور اقتصادی استانداری، همه مسایل بررسی می شود.
🔹 وی با اشاره به پروتکل شکنی های صورت گرفته در جاده سلامت، تصریح نمود: با توجه به پروتکل شکنی هایی که در جاده های سلامت سطح استان صورت می گیرد، معاون امور عمرانی باید با هماهنگی شهرداری ها و دهیاری ها با نصب بنر، هشدارهای لازم را در این زمینه ارائه نمایند.
🔹به گفته وی؛ لازم است به مرور نسبت به محدود کردن حضور مردم و بستن کامل مسیرهای ورودی جاده های سلامت اقدام شود .
🔹استاندار ، مصوبات ستاد کرونا را لازم الاجرا خواند و گفت: این تصمیمات چون در راستای حفظ سلامت مردم اتخاذ می گردند، حکم قانون را دارند و همه مکلف به اجرای آن ها هستیم.

ملانوری افزود:در همین زمینه مسئولیت مشکلاتی که در واحدهای تابعه دستگاه ها رخ می دهد به عهده مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران است.
🔹وی تأکید کرد: برای موفقیت بهتر می بایست همه دستگاه های اجرایی عضو ستاد،فرمانداران،ائمه جمعه ، مسئولین امنیتی و اطلاعاتی ، سازمان های مردم نهاد در فضایی هم افزا در راستای تحقق مصوبات و کنترل شرایط همکاری نمایند .
🔹استاندار به تصمیمات ستاد ملی در خصوص شب های قدر اشاره کرد و اظهار داشت: مراسم شب های قدر( شنبه،دوشنبه و چهارشنبه هفته آینده)، باید در بازه زمانی حداکثر دو ساعت، در فضای باز ، به میزان ۲۵ درصد گنجایش فضا و با رعایت فاصله ۴ مترمربع برگزار شود.
🔹به گفته وی؛ در این شب ها ممنوعیت تردد نداریم.
🔹ملانوری تصریح کرد: مسئولیت رصد مصوبات ستاد ملی و استانی بر عهده دفتر بازرسی استانداری است، لذا باید موضوع دورکاری ها و حضور کارکنان در محل کار به صورت یک سوم، دوسوم و تحقق سایر مصوبات ستاد، توسط این دفتر رصد شود.
🔹شایان ذکر است: رؤسای کمیته های ذبل ستاد نیز در ابتدای جلسه، طی گزارش های جامعی از وضعیت عملکرد و اقدامات خود، طی یک هفته گذشته گفتند.