دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: مشارکت مردم در انتخابات با تبلیغات مناسب و اطلاع‌رسانی درست ارتباط مستقیم دارد.

مهدی قهرمانی روز سه‌شنبه در نشست ویدئوکنفرانسی روابط‌ عمومی‌های فرمانداری‌های شهرستان‌های تابعه استان خراسان جنوبی افزود: موضوع تبیلغات در دین مبین اسلام و در دنیای پیشرفته امروز از جایگاه مهمی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به آیات متعدد و احادیث مختلف در این زمینه، تصریح کرد: در شرایط فعلی نیز با وجود انتخابات پیش‌رو، تبلیغات و اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع اهمیت دوچندان پیدا کرده است.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نبض تبلیغات و اطلاع‌رسانی در دست رسانه‌هاست گفت: روابط‌ عمومی‌های فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید در این فرصت باقیمانده تا برگزاری انتخابات، از ظرفیت رسانه‌ها حداکثر استفاده را ببرند.

وی اظهار داشت: با یک حرکت تبلیغی مناسب، می‌توانیم از حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی بهره‌مند شویم.

قهرمانی از روابط عمومی فرمانداری‌ها به عنوان سفیران تبلیغاتی در شهرستان‌ها نام برد و گفت: باید از همه توان و بضاعت در اختیار خود برای اطلاع‌رسانی و تبلیغات انتخاباتی استفاده کنید.

وی با اشاره به پروتکل‌های ابلاغی برای تبلیغات در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: با توجه به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در همه مناطق استان، لازم است فضاهای مناسبی برای نامزدها و احزاب سیاسی فراهم کنیم تا بتوانند به معرفی خود و برنامه‌هایشان بپردازند.

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی وظیفه مجریان انتخابات را ایجاد شرایط لازم برای برابری نامزدها در برخورداری از فرصت‌های تبلیغاتی عنوان کرد و گفت: همه نامزدها برای معرفی خود باید بدون تبعیض، به یک اندازه از امکانات استفاده کنند.

وی تاکید کرد: بی‌طرفی و رعایت قانون، تکلیف تمامی مجریان انتخابات است.

قهرمانی بر پرهیز از تضییع حقوق مردم در دوران تبلیغات تاکید کرد و گفت: نامزدهای انتخاباتی باید مراقب باشند در تبلیغات به مبلمان شهری و فضای عمومی آسیبی وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه در چهار رکن اساسی انتخابات، تامین سلامت و امنیت به طور مستقیم وظیفه ذاتی ماست افزود: بار اصلی مشارکت در انتخابات هم به نوعی بر دوش دولت و مجریان است.

وی گفت: وظیفه همه ما این است که همه توان و انرژی خود را صرف کنیم تا شاهد برگزاری انتخاباتی با حضور حداکثری و مشارکت بالای مردم باشیم.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: انتخابات باید در اولویت برنامه‌های روابط عمومی‌ها قرار گیرد.

مرسل مالکی افزود: انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را پیش‌رو داریم و با توجه به نقش، اهمیت و جایگاه انتخابات در تعیین سرنوشت مردم در نظام اسلامی، کمیته‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغات در این زمینه وظایف مهمی به عهده دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، بحث انتخابات باید در رأس برنامه‌های روابط عمومی‌ها در فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: هدف از این اقدام، اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع به مردم درخصوص اهمیت انتخابات و نقش آن در تحقق برنامه‌های نظام است.

وی با تاکید بر فضاسازی مناسب در محیط فرمانداری‌ها گفت: فضا باید انتخاباتی شود تا مردم تغییر را حس کرده و به حضور در انتخابات ترغیب شوند.

مالکی افزود: مکاتبات لازم با ادارات نیز مبنی بر دقت نظر در این فضاسازی باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی به ولایتمداری و در صحنه بودن شهرت دارند، گفت: مسئولیت ما این است که فضا و شرایط را برای حضور مردم فراهم کنیم.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات خراسان جنوبی اظهار داشت: همه حوزه‌ها باید دست به دست هم بدهند و در کنار هم مقدمات کار را برای برگزاری انتخابات فراهم کنند.

وی افزود: ما باید با استفاده از ظرفیت تمامی رسانه‌ها، شبکه‌های دولتی، روابط عمومی‌ها و سایر مجموعه‌ها بستر ایجاد انتخاباتی پرشور و پر از آرامش را فراهم کنیم.

مالکی گفت: انتخابات با حضور حداکثری مردم، امن و در عین سلامت، نتیجه‌ای جز سربلندی نظام به همراه نخواهد داشت.

مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های شهرستان‌های استان نیز که در این نشست به صورت ویدئوکنفرانسی حضور داشتند، به تشریح اقدامات خود در راستای فضاسازی محیطی، ارتباط با رسانه‌ها درخصوص اطلاع‌رسانی اقدامات و ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات پرداختند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.