امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند باید شناخت آگاهانه داشته باشند و گزینه اصلح را انتخاب کنند.

مولوی غلام حیدر فاروقی  اظهار داشت: مشارکت در انتخابات احترام به نظام جمهوری اسلامی ایران است و حضور آگاهانه مردم در انتخابات نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

وی افزود: اگر مردم در انتخابات حضور باشکوه داشته باشند، در عرصه بین‌الملل هم تاثیرگذار است و کشورهای جهان بیشتر روی ایران اسلامی حساب باز می‌کنند و احترام بیشتری برای نظام و مسوولان کشورمان قائل هستند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: وقتی هم که شخص اصلح انتخاب شود، خدمت بهتر و موثری در راستای حل مشکلات مردم خواهد داشت.

وی اظهار داشت: هرچه مردم در این انتخابات حضور پررنگ‌تری داشته باشند، عزت و اقتدار کشور بالاتر می‌رود زیرا در حال حاضر دشمن تبلیغات زیادی علیه نظام دارد که حضور مردم باعث استحکام جامعه اسلامی خواهد شد.

مولوی فاروقی گفت: دشمنان تصور می‌کنند مردم به خاطر مشکلات معیشتی در انتخابات شرکت نخواهند کرد لذا حضور در انتخابات در این دوره مهمتر از دوره‌های قبل است چرا که مایه آبروی نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه اهل سنت در همه انتخابات گذشته حضور فعال داشته‌اند افزود: به اذعان مسوولان، اهل سنت در برخی مناطق ۹۰ درصد و برخی مناطق نیز ۸۰ درصد مشارکت سیاسی داشته‌اند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند اظهار داشت: اهل سنت در انتخابات گذشته همیشه مشارکت خوبی داشته و انتظار دارد که خواسته‌های اهل سنت در عمل و نه فقط در شعارها دیده شود.

وی افزود: هر رییس جمهوری در این دوره انتخاب شود به خواسته‌های اهل سنت هم توجه کند و لازم است از ظرفیت نیروی انسانی اهل تسنن بیش از پیش در مدیریت‌های کلان کشور و استان استفاده شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.