#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اکنون باید فعالیت‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور در مساجد آغاز شود، اظهار کرد: مسجد طراز اسلامی همه زوایای انسان را می‌سازد.

حجت‌الاسلام والسملمین سیدعلیرضا عبادی، امروز سه شنبه ۲۸ تیرماه در دیدار با دبیران مراکز رسیدگی به امور مساجد استان با تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: اگر انسان خارج از مسائل ایمانی و الهی و در چارچوب زندگی مادی همانند حیوانات زندگی کند، آسیب‌هایی چون قتل و کشتارها را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه انسان خلقتا موجودی فرهنگی آفریده شده و عالم فکری، روحی و ذهنی انسان بالاترین عالم است، تصریح کرد: اگر ذکر خدا و ایمان همراه انسان باشد و انسان نسبت به شناخت خود و جهان هستی و معاد از لحاظ ذهنی در چنین وسعتی قرار گیرد، دیگر شاهد این آسیب‌ها نخواهیم بود، چراکه می‌داند همه موارد در نزد خداوند حفظ می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی به سعه صدر امام حسین(ع) در روز عاشورا و ماجرای به آتش انداختن حضرت ابراهیم(ع) اشاره کرد و افزود: این سعه صدر با ایمان، ذکر خدا، سعه فکری و شناخت واقعی انسان حاصل می‌شود.

عبادی تصریح کرد: طرح دشمن در طول تاریخ همواره برای از بین بردن اسلام است، اما با پیروزی انقلاب ایران، اسلام به‌صورت ریشه‌ای ظاهر شد و همه دشمنان غافلگیر شدند.

وی با بیان اینکه اکنون باید فعالیت‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور در مساجد آغاز شود، اظهار کرد: طرح دشمن با جنگ، فتنه، تبلیغ و تحریم این است که فرصت تفکر نداشته باشیم، اما همان‌گونه که انقلاب با معجزه پیروز شد، تحریم‌های دشمن نیز اکنون توفیق‌های بسیار به نظام اسلامی داده است.

امام‌جمعه بیرجند با اشاره به اینکه ساختن انسان به‌عنوان یک مسلمان جامع در محیط مسجد باید صورت گیرد، یادآور شد: ظرفیت مساجد بسیار بالاست و باید از این ظرفیت برای تربیت نیروی انسانی جامع در بخش‌های مختلف استفاده کرد.

انتهای پیام