نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: دنیای کفر در مقابل ما ایستاده و هیچ حد و مرزی هم ندارند لذا انقلاب اسلامی زمینه‌ساز نجات نوع بشر است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی  در نشست تشکیل ستاد دهه فجر استان از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان هدیه الهی یاد کرد و گفت: مساله انقلاب اسلامی فقط مربوط به ایران نیست بلکه مربوط به جهان و مقدمه فرج است.

وی خطاب به مسئولان با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای دهه فجر از بهترین عبادات شماست اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای ما نعمت نامرئی اما پر از اسناد و تجربه است.

امام جمعه بیرجند افزود: خطر استعمار ۵۰۰ ساله اروپای وحشی و سلطه بر جهان که از قتل عام بومیان و تشکیل ایالت متحده آمریکا بر قبر آنها و آنچه در آفریقا و آسیا و سایر نقاط دنیا انجام دادند، مساله ساده‌ای نبوده است.

وی گفت: طرح و برنامه دشمن برای سلطه بر کل بشر و کره زمین بود و بسیار کارشناسی شده کار کرده بودند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: وقتی دنیا را به دو نیمکره غربی و شرقی تقسیم کردند به ظاهر در مقابل هم اما در باطن هر دو در مقابل اسلام بودند و به تعبیر شهید مطهری مانند دو بال قیچی بودند که اسلام را قیچی می‌کردند.

وی گفت: آمریکا، انگلیس و صهیونیست‌ها در ایران بودند و همه امور را در اختیار داشتند از سویی فروپاشی شوروی، بازی و ابزاری برای اهداف مقدماتی دشمن بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: آن زمان کار ایران تمام بود، انگلیس با شیطنت از جمعیت ۲۰ میلیونی ایران حدود ۱۰ میلیون نفر را چراغ خاموش کُشت و با نابود کردن خوراک مردم و ایجاد قحطی و بیماری نصف مردم ایران از بین رفتند.

وی افزود: سلطه رضاخان نوکر انگلیس موضوع ساده‌ای نبود و در روایاتی نیز آمده لذا انقلاب اسلامی بالاترین نعمت است که باید قدر آن را بدانیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: اگر امام خمینی (ره) نبود کار تمام بود حتی امام را تبعید کردند و در روایات، احادیث و تفسیر قرآن به انقلاب اسلامی و رهبر آن اشاره شده است.

وی گفت: طرح و برنامه شما از بهترین عبادات شما و بهترین خدمت به مردم ایران و جهان است که به تمدن اسلامی و فرج ولی عصر (عج) منتهی می‌شود.

همچنین امام جمعه بیرجند در این نشست حکم انتصاب رئیس ستاد دهه فجر استان خراسان جنوبی از سوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، را به حجت‌الاسلام محسن مشرفی اعطا کرد.

انقلاب اسلامی زمینه‌ساز نجات نوع بشر است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در این نشست گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با واسطه نماینده ولی فقیه در استان مسئولیت سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و پیشبرد برنامه‌های مهم در طول سال را بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام محسن مشرفی افزود: در شرایط فعلی دولت سیزدهم شاهد حضور پررنگ مسئولان دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌ها و مراسم ملی و مذهبی هستیم اما شرایطی هم داشته‌ایم که کسانی مانع از برگزاری مراسم شده‌اند.

وی بیان کرد: امتداد تشکیل ستاد گرامیداشت دهه فجر با مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سطح ملی، استانی، شهرستانی، بخش و حتی روستایی ادامه دارد.

رئیس ستاد دهه فجر خراسان جنوبی گفت: مسئولیت ستاد دهه فجر با ائمه جمعه و با عضویت فرماندار و دستگاه‌های اجرایی مربوطه است.

وی تصریح کرد: به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌طلبد همه دستگاه‌ها با تمامی ظرفیت‌های فکری، تخصصی، مادی و معنوی پای کار بیایند تا کمترین وظیفه خود را در پاسداشت انقلاب داشته باشیم.

حجت‌الاسلام مشرفی از تشکیل ۲۷ کمیته تخصصی و اجرایی ذیل ستاد استانی دهه فجر خبر داد و افزود: دست کمیته‌ها با مسئولیت روسای آنها باز است تا با مشورت و بررسی همه افراد مرتبط را به کمیته دعوت کنند.

وی با اشاره به لزوم تهیه سند صعود ۴۵ ساله توسط دستگاه‌های اجرایی استان گفت: این برنامه مهم که مصوبه شورای اطلاع‌رسانی استان را هم دارد در مسیر جهاد تبیین است و دستگاه‌ها در ایام دهه فجر می‌توانند به طریق مختلف برای ارایه دستاوردها اقدام کنند و در آستانه انتخابات یکی از راه‌های امیدآفرینی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: سامانه بلاغ برای ثبت برنامه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دستگاه‌های اجرایی در دهه فجر آماده شده و در اختیار مدیران قرار می‌گیرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور