شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مسوول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در استان ۴۰۰ مسجد توسط جهادگران محله‌محور ضدعفونی می‌شود.

مهدی هنری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از روز گذشته تاکنون ۷۰ مسجد استان ضدعفونی شده و مابقی نیز تا فردا به اتمام خواهد رسید.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری و ویروس کرونا در کشور و تهدید انتشار آن، بهترین روش مبارزه با این بیماری پیشگیری با رعایت نکات بهداشتی و سلامت است.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: با پیگیری گروه‌های جهادی محله‌محور در پایگاه‌های بسیج تمام استان برنامه‌ریزی برای ضدعفونی کردن مساجد و محل برگزاری نماز جماعت انجام شده است که این امر باعث کمرنگ شدن حضور مردم در مراسم نماز جماعت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود ۹۳۰ گروه جهادی در قالب گروه‌های جهادی محله محور در سطح استان فعالیت دارند تصریح کرد: این گروه‌ها با برنامه‌ریزی صورت گرفته و با پشتیبانی سازمان بسیج سازندگی استان  به صورت مستمر در طول سال در محله‌های خود مشکلات را احصا کرده و اقدامات لازم برای رفع آن را انجام می‌دهند.

هنری افزود: درخصوص شیوع ویروس کرونا نیز این گروه‌ها در مساجد شهرها و روستاها در حال فعالیت هستند تا بتوان از انتشار این ویروس تا حد امکان جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط و مناطق مورد نظر، این برنامه به صورت هفتگی انجام خواهد شد و تا زمان شیوع و انتشار این ویروس و شرایط بحرانی ادامه خواهد داشت.

بنابر اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تاکنون مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی ثبت نشده و نتیجه نمونه‌های ارسالی مشکوک به کرونا منفی بوده است.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت و به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده، تاکنون ۲۴ استان کشور را نیز درگیر کرده است.

این بیماری قابل پیشگیری است و با رعایت بهداشت فردی و راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

کلاس‌های حضوری تمامی دانشگاه‌های استان تا پایان هفته جاری تعطیل است و آموزش به صورت مجازی و از راه دور خواهد بود.

همچنین تمامی مدارس خراسان جنوبی بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا برای سراسر کشور از امروز (شنبه) تا دوشنبه دوازدهم اسفند تعطیل است و دانش‌آموزان می توانند از آموزش مجازی و تدریس در شبکه آموزش سیما بهره‌مند شوند.

ادارات استان نیز از امروز به مدت یک هفته ۲ ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.