مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: همزمان با ایام دهه فاطمیه و به مناسبت تشییع و تدفین پیکر مطهر شهدای گمنام در خراسان جنوبی، مسابقه عکس موبایلی «قاب ماندگار» به همت این اداره کل در استان برگزار می شود.

علی فرخنده با اشاره به تشییع و تدفین پیکر پاک شش شهید گمنام دفاع مقدس در استان، بیان کرد: همزمان با ایام دهه فاطمیه و به مناسبت تشییع و تدفین پیکرمطهر این شهدای گمنام، مسابقه عکس موبایلی «قاب ماندگار» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و کارخانه کویرتایر در استان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه هر شرکت کننده مجاز به ارسال پنج اثر می باشد؛ اظهار کرد: علاقه مندان می توانند تا هشتم دی ماه سال جاری، آثار خود را از طریق فضای مجازی به دبیرخانه مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در پیام رسان های سروش و ایتا با شماره های ۰۹۱۵۵۶۲۲۱۱۹ و ۰۹۰۳۴۸۶۲۲۰۲ ارسال کنند.
فرخنده ترویج هر چه بیشتر فرهنگ شهادت به ویژه در بین نسل جوان جامعه را از اهداف برگزاری این برنامه دانست و افزود: اقتدار و عزت ملت ایران اسلامی مدیون خون پاک شهدای والا مقامی است که جان خود را در راه این انقلاب و کشور فدا کرده و در راه اعتلای ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
وی با تاکید بر اینکه نباید یاد شهیدان ازاذهان جامعه پاک شود؛ بلکه باید برای نسل‌های حال و آینده بعنوان یک فرهنگ نهادینه شود، اظهار کرد: شهدا جان خود را برای حفاظت و پاسداری از تمامیت ارضی کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی نثار کردند و نباید در هیچ برهه ای از زمان فراموش شوند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور