معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: لازم است مسئولان توصیه های سردار دلها را فصل الخطاب و چراغ راه خود قرار دهند .
طالبی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران، ضمن عرض تسلیت و تهنیت سالروز شهادت سردار سلیمانی از سفر این شهید بزرگوار به شهرستان مرزی سربیشه گفت و خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی در دهه ۷۰ که فرماندهی قرارگاه شرق را به عنوان یکی از ۸ قرارگاه عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عهده داشت، برای یک مأموریت کاری ویژه در استان های خراسان و سیستان و بلوچستان و به صورت غیرمترقبه به سربیشه آمد.
🔹وی تصریح کرد: سردار سلیمانی با آن روحیه جهادی که داشت در این سفر، ضمن بازدید از درح و گفتگو با مردم منطقه، با رویکرد مردمداری و مردم یاری خدمات خوبی را با استفاده از ظرفیت سپاه ارائه نمود.
🔹معاون استاندار با اشاره به این که این سفر مهرماه ۱۳۷۰ انجام شد، اظهار داشت: در زمان حضور سردار سلیمانی، فرمانده حوزه بسیج عشایری درح به عهده حاج محمد سالاری بود، پاسداری که در طول دوره خدمتی خود به دنبال رفع مشکلات مردم بود.
🔹به گفته وی؛ یکی از خدمات ماندگار حاج محمد سالاری، احداث یک حسینیه بزرگ در روستای صعب العبور و محروم بیشه است که با استفاده از کمک های مردمی و با همت مردم ساخته شد.
🔹طالبی ادامه داد: در پایان این مأموریت، سردار سلیمانی در قالب دست نوشته، توصیه هایی به حاج محمد سالاری می کند که بیشتر در راستای خدمت به مردم و جلب رضایت آنهاست.
🔹وی با تأکید بر این که این ۱۰ توصیه ارزشمند، خیلی حائز اهمیت است، متذکر شد: چنانچه این موارد فصل الخطاب و چراغ راه همه مسئولان قرار گیرد و همه به آن عمل کنیم و در این مسیر حرکت نماییم، خیلی از مشکلات حل خواهد شد و بی شک رضایت خدا و مردم را به همراه خواهد داشت.
🔹معاون سیاسی استاندار در ادامه به قرائت متن کامل این دست نوشته پرداخت و گفت: این منشور همه حوزه های عبادی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی را در برمی گیرد.
🔹طالبی افزود: در مقطعی که مرز خراسان و سیستان و بلوچستان به جهت جولان اشرار ناامن شده بود، با حضور سردار سلیمانی کاملاً امن و پاک شد.
🔹شایان ذکر است: متن کامل دست نوشته سردار سلیمانی که توسط معاون استاندار در جمع خبرنگاران قرائت شد، در ادامه قید می شود؛ “بسمه تعالی الحمدلله رب العالمین و الصلاه و سلام علی رسول‌الله(ص)
🔹 درود خداوند بر انسان شایسته‌ای که عشق و محبت، برادری و اخوت را در دل‌های خاموش و نیمه‌جان کاشت و ما را به وادی امید رهنمون ساخت. درود خدا بر شهدایی باد که حول شمع فروزان سوختند و به بشریت نور بخشیدند. درود خدا بر انسان‌های بیداردلی که در دل صحراهای سخت با دریادلی از انقلاب اسلامی خود پاسداری می‌کنند.
🔹برادر عزیزم آقای سالاری، از محبت‌های حضرتعالی که در طول اقامت این حقیر و هیئت همراه نمودید صمیمانه تشکر می‌کنم و از خدا می‌خواهم به شما و همه عزیزانی که این چنین با بیدار دلی و عشق این چنین بیدار و هوشیار مواظب حرکات ضد انقلاب و توجه به ارزش‌های اسلامی دارند، تبریک عرض می‌کنم و چند نکته را من باب تذکر یادآوری می‌نمایم:
۱- به جمله امام رضوان‌الله‌تعالی توجه کن که عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نکنید و در همه حال او را ناظر بر احوال خود بدانید.
۲- اخلاص در عمل، در گفتار و در کردار را سرلوحه حرکت خود قرار ده و هر چیز را برای او و رضای او بیان و عمل کن و بس.
۳- بر عبادات و وظایف واجب خود به خصوص نماز مراقبت کن و هیچ چیز را بر آن‌ها ترجیح مده و بدان انقلاب و خون‌ها برای احیای آن‌ها بوده است.
۴- با دوستان انقلاب به خصوص خانواده‌های ایثارگران دوست و با محبت توأم با ارادت رفتار و برخورد کن و خود را همیشه مدیون آن‌ها بدان.
۵- با دشمنان انقلاب یا کج‌فهم‌ها مدارا و با لحن نصیحت بدون سرزنش برخورد کن.
۶- در زمان مسئولیت یا مأموریت با زیردستان خود رعایت حال و روحیات هرکدام را بکن و این را بدان که خداوند در همه افراد شجاعت را یکسان به وجود نیاورده و لذا با افراد ترسو با سرزنش برخورد مکن.
۷- با آن‌ها در زمان غیر مأموریت آن‌چنان باش که اگر کسی ناگهان وارد جمع شما شد تشخیص بالا و پایین را ندهد اما حریم را حفظ کن. با آن‌ها بر سر یک سفره غذا بخور و از همان بخور که آن‌ها می‌خورند و از همان آب بنوش که آن‌ها می‌ نوشند.
۸- در برخورد و نزاع هرگز حرف‌های زشت بر زبان جاری مکن حتی دشمن.
۹- چند آیه قرآن در شروع صبح و چند آیه در زمان خواب و آخر شب حتماً بخوان.
۱۰- کلاس های فرهنگی مخصوصاً اصلاح نماز و روخوانی قرآن را در بین افرادی که به شما منتسب هستند گسترش بده.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور