🔹استاندار خراسان جنوبی خبر داد: مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر، موسوم به مرکز ماده ۱۶ به زودی در خراسان جنوبی راه اندازی می شود.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ جواد قناعت با اعلام این خبر به تشریح نتایج دیدار عصر دیروز خود با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور پرداخت.
🔹وی با بیان اینکه در این دیدار درخصوص مسایل استان مرتبط با موضوع پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بحث و تبادل نظر شد، تصریح کرد: با عنایت به مطالبه مردم و نیاز خراسان جنوبی، ضرورت راه اندازی مرکز ماده ۱۶ از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
🔹استاندار گفت: در این جلسه مقرر شد استان نسبت به تأمین یک فضای مناسب اقدام نماید تا توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تجهیز شود.
🔹قناعت تأکید کرد: این مرکز اواخر دی ماه و طی مراسمی با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور راه اندازی می شود.
🔹وی با اشاره به اقدام استان درخصوص تأمین ۳.۵ هکتار زمین مورد نیاز برای احداث مرکز ماده ۱۶ ادامه داد: همزمان با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، ساختمان مرکز ماده ۱۶ کلنگ زنی می شود.
🔹به گفته وی؛ این زمین در مجاورت پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بعد از ایستگاه بازرسی علی آباد قرار دارد.
🔹استاندار بر اهتمام استان در تأمین و توسعه زیرساخت ها در مرز ماهیرود تأکید کرد.
🔹قناعت خاطرنشان کرد: مقرر شد یک باب سوله به مساحت ۲۰۰ مترمربع به منظور تسهیل در بازرسی خودروهای متردد برای مجموعه مرزبانی استان در مرز ماهیرود احداث شود.
🔹شایان ذکر است؛ این نشست با حضور جمعی از معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی همراه بود

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور