#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مردم در شرایط فعلی از سفر به استان خراسان رضوی پرهیز کنند.
معتمدیان با تأکید بر این مطلب، به آمارهای وزارت بهداشت درخصوص وضعیت استان های همجوار در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این مناطق، مردم برای حفظ سلامتی خود،از سفرهای غیرضروری به این مناطق خودداری نمایند.
🔹وی با تشکر از کادر درمانی و پرسنل بیمارستان ها که با تمام قوا به خدمات دهی به بیماران مشغولند، تصریح نمود: آمارها حکایت از این دارد که میزان سرایت و سرعت انتقال ویروس در سطح جهان افزایش یافته و متأسفانه علیرغم تلاش هایی که صورت می گیرد تاکنون هیچ کشوری در بحث درمان این بیماری یا کشف واکسن موفقیتی حاصل نکرده است.
🔹به گفته وی؛ با توجه به زمان بر شدن پروسه کشف ، آزمایش و تولید واکسن، باید برنامه ریزی های دقیقی برای مهار این بیماری در بلندمدت داشته باشیم.
🔹استاندار متذکر شد: در چنین وضعیتی، مهمترین توصیه متخصصان در دنیا، استفاده از ماسک، مراقبت های فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است.
🔹معتمدیان به اطلاعات ارائه شده در سطح ملی اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد تعداد افرادی که از ماسک استفاده می کنند به نسبت هفته های قبل بیشتر شده و این موضوع در سطح استان هم به خوبی مشهود است.
🔹وی ضمن تشکر از مردم، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، رسانه ها و دستگاه هایی که در این زمینه مؤثر بوده اند، اظهار داشت: برای کنترل بیماری، نیازمند استمرار این موضوع و استفاده همه افراد جامعه از ماسک هستیم.
🔹استاندار با تأکید بر این که استفاده از ماسک از عوامل بسیار مؤثر در پیشگیری از شیوع کروناست، خاطرنشان کرد: بنا به دستور رئیس جمهور به وزارت صنعت،معدن و تجارت مبنی بر تولید ماسک ارزان قیمت، وظیفه و تکلیف ما در استان نیز این است که در راستای تأمین و توزیع ماسک ارزان قیمت در سطح استان اقدام گسترده تری انجام دهیم.

🔹معتمدیان، تأمین مواد اولیه مناسب برای واحدهای تولید ماسک را از تکالیف حوزه اقتصادی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و تصریح نمود: با استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای حمایتی در راستای تأمین ماسک رایگان برای اقشار آسیب پذیر استان اقدام خواهیم کرد تا این نیاز اساسی، هزینه اضافه ای را بر خانواده های نیازمند تحمیل نکند.
🔹وی در ادامه از موضوعات مورد تأکید در ستاد ملی را تقویت نظارت ها برشمرد و گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، کمیته ای با مسئولیت معاون سیاسی در مراکز استان ها و فرمانداران در شهرستان ها شکل می گیرد که رصد بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی را به عهده دارد و تشدید نظارت ها را دنبال خواهد کرد.
🔹به گفته وی؛ فرمانداران باید در راستای نقش نظارتی خود، به صورت سرزده از ادارات و دستگاه های اجرایی بازدید نمایند و به منظور حفظ سلامت مردم، وضعیت رعایت پروتکل ها و الزامات بهداشتی را رصد کنند.
🔹استاندار با تشکر از پیگیری های کمیته نظارت و تشدید بازرسی ها طی ۲-۳ هفته اخیر تصریح نمود: این نظارت ها برخورد با صنوف متخلف و پلمپ واحدهایی که تذکرات را جدی نگرفتند، به همراه داشت.
معتمدیان ادامه داد: از مهمترین مکان هایی که امکان انتقال ویروس در آنها بیشتر نیز می باشد، مراکز درمانی، مطب های دندانپزشکی و داروخانه هاست که باید تحت نظارت های ویژه قرار بگیرند تا دغدغه مردم از مراجعه به این اماکن کمتر شود.
🔹وی با اشاره به روزهای عرفه و عیدقربان که پیش رو داریم، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم در این ایام، تابع سیاست های کشوری هستیم و به همین منظور با استعلام از وزارت کشور، نحوه برگزاری مراسم در این ایام به اطلاع مردم خواهد رسید.
🔹به گفته وی؛ در بحث برپایی مراسم عزاداری در ایام محرم الحرام نیز با توجه به این که طبق سیاست های ستاد ملی کرونا، محدودیت خاصی نداریم و مراسم با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد، نحوه برگزاری مراسم اطلاع رسانی می شود.

🔹شایان ذکر است: ستاد مدیریت کرونای استان با حضور همه اعضا برگزار شد و رؤسای کمیته ها در ابتدای جلسه به تشریح اقدامات و عملکرد حوزه کاری خود پرداختند. مهمان این جلسه، مدیرکل انتقال خون استان بود که با تبیین برنامه های این حوزه از نگرانی مردم برای حضور در مراکز انتقال خون گفت و به این نکته تأکید کرد که ؛ در زمان مراجعه مردم و انجام فرآیند خون گیری، کلیه نکات بهداشتی رعایت می شود و جای هیچ نگرانی نیست