🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: مراسم وداع و تشییع با پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی صبح روز پنج‌شنبه در مرکز استان برگزار می‌شود.
جواد قناعت  در جمع خبرنگاران با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش به مردم عزیز ایران، خانواده شهدا، نماینده ولی فقیه در استان و همه دوستداران نظام و انقلاب اظهار کرد: برای برگزاری برنامه‌های محوری و متمرکز بزرگداشت رئیس جمهور شهید و یارانش در پنج روزی عزای عمومی، پیش‌بینی های لازم صورت گرفته است.
🔹وی با قدردانی از مردم عزیز استان که از دیشب به صورت خودجوش مراسم‌هایی را در مساجد، حسینیه‌ها و فضاهای مختلف برگزار کردند، افزود: علاوه بر این، برنامه‌های متمرکزی در سطح مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
🔹استاندار با بیان اینکه نخستین برنامه محوری امشب در محل آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) بیرجند در حال برگزاری است، ادامه داد: از صبح که خدمت نماینده ولی فقیه در استان رسیدیم شاهد درخواست مردم عزیز خراسان جنوبی بودیم که مراسم تشییع پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی به جهت اینکه تعلقی خاصی به استان داشتند و همچنین مردم هم عشق و ارادت خاصی به ایشان دارند در مرکز استان خراسان جنوبی برگزار شود.
🔹قناعت بیان کرد: در همین راستا نامه درخواست مشترک با امضای آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه و استاندار تهیه و به تهران ارسال شد و در نهایت با این درخواست موافقت شد.
🔹وی تصریح کرد: مراسم وداع و تشییع با پیکر مطهر شهید آیت الله رئیسی صبح روز پنج‌شنبه در مرکز استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
🔹به گفته وی؛ ساعت و مسیر تشییع در اولین فرصت به مردم عزیز استان اعلام خواهد شد.
🔹استاندار یادآور شد: مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان وی فردا صبح در تبریز انجام می‌شود و پس از آن، عصر سه‌شنبه با حضور گسترده مردم انقلابی در قم تشییع خواهد شد.
🔹قناعت ادامه داد: مراسم تشییع شهدا صبح چهارشنبه در تهران برگزار می‌شود

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور