#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی تعامل بسیار خوب، کار تیمی ارزشمند و مخلصانه اعضای ستاد بحران استان را در مدیریت حادثه قطار مشهد_ یزد بسیار تأثیر گذار اعلام کرد.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی باید همیشه آمادگی کامل برای مقابله و برخورد با حوادث احتمالی را داشته باشند.
🔹وی تصریح نمود: یکی از موارد بسیار مهم در این حادثه، حضور بموقع تیم ها و یگان های امدادی بود که سبب شد امدادرسانی به مصدومین در لحظات طلایی بعد از وقوع حادثه انجام شود.
🔹به گفته وی؛ تعامل بسیار خوب بین اعضای ستاد بحران استان و شهرستان طبس که خارج از جایگاه اداری خود مخلصانه و جهادی با هم افزایی پای کار بودند، در مدیریت این حادثه در مدت کوتاه، بسیار تأثیر گذار بود که این موضوع علاوه بر تشکر وزیر راه و شهرسازی،قدردانی وزیر کشور در گزارش حادثه به رئیس جمهور را هم به همراه داشت.

استاندار با اشاره به اطلاع رسانی قابل قبول، هدفمند و هوشمندانه صدا و سیمای استان، خبرنگاران و روابط عمومی استانداری در این خصوص تصریح کرد: امداد رسانی به مصدومان این حادثه در واقع مانور بسیار ارزشمندی بود.
🔹قناعت متذکر شد: دستگاه های امداد و نجات استان باید از فضای ایجاد شده برای به روز کردن تجهیزات و دستگاه های خود استفاده کنند.
🔹وی تأکید کرد: برای این که هر لحظه برای امدادرسانی آماده باشیم، دستگاه های اجرایی باید پیگیری های لازم را برای رفع مشکلات موجود در زمینه تجهیزات و امکانات خود انجام دهند.
🔹استاندار خاطرنشان کرد: در لحظه وقوع هر حادثه ابتدا فرماندار به عنوان رئیس ستاد بحران شهرستان باید در صحنه حضور پیدا کند و همه دستگاه ها نیز باید زیر نظر فرماندار اقدامات مورد نیاز را انجام دهند .
🔹به گفته وی؛ در حوادث با سطح بالا، لازم است که استاندار نیز ورود کند.
🔹قناعت با بیان این که در زمان وقوع حادثه اعضای ستاد بحران با هماهنگی هم باید کار خدمات رسانی را انجام دهند ، ادامه داد: از همه کسانی که در انجام این کار بزرگ برای استان و نظام کاری انجام دادند و در رٱس آنها از رئیس جمهور محترم که با اعزام وزرای راه و شهرسازی و کشور پیگیر اقدامات مورد نیاز بودند، و همچنین وزرای کشور و راه و شهرسازی تشکر می کنم.