#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: موضوع مهم و اساسی، برجسته‌سازی نکات مثبت، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان است که باید در اولویت رسانه‌ها قرار گیرد.

علی فرخنده روز یکشنبه در دورهمی عیدانه خبرنگاران و مدیران رسانه‌های استان که به مناسبت عید سعید غدیر برگزار شد افزود: در کنار آن مسوولان نیز باید پاسخگو باشند، ضمن قدردانی از خدمات آنان، عملکردها مورد نقد قرار گیرد و کارهای بر زمین مانده نیز به تصویر کشیده شود.

وی گفت: اصحاب رسانه در جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری وظیفه سنگین و مهمی برعهده دارند و در عصر حاضر پشیمان‌سازی مردم از انقلاب اسلامی و ایجاد یاس و ناامیدی در بین آحاد جامعه مهمترین راهبرد رسانه‌های غرب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ترویج گفتمان جهاد تبیین نیاز به کار جهادی دارد افزود: در یک کلام کوتاه، قدرت عظیم انقلاب با استفاده از ظرفیت جوانان مومن، انقلابی و متخصص وقتی به نمایش در می‌آید که رسالت خود را در تبیین وقایع به‌درستی انجام دهند.

وی اظهار داشت: یکی از نقاط ضعف در شرایط فعلی فراموش کردن آرمان‌های اصلی انقلاب از سوی برخی افراد است که با تبیین درست شرایط می‌توان شاهد شکست محاصره تبلیغاتی دشمن باشیم.

فرخنده گفت: هر رسانه‌ای در زمینه انعکاس دستاوردهای انقلاب و نظام تلاش کند و نگذارد شعارهای انقلاب فراموش شود که در زمینه جهاد تببین گام برداشته است.

وی با بیان اینکه رسانه‌های غرب در حال پمپاژ ناامیدی در جامعه هستند عنوان کرد: در چنین شرایطی باید اقدامات پدافندی به آفندی تبدیل شود ضمن گسترش افق دید با تحقیق و پژوهش صحیح، مردم را متوجه حقایق کرد.

وی افزود: نظام سلطه رو به افول است اما ذهن جوان آن قدر دچار هجمه‌های مختلف شده که باید آن را با جدال احسن یعنی منطقی، ارائه آمار و ارقام صحیح و البته با زیربنای اخلاقی و دینی حل کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افول نظام سلطه را مهمترین فرصت انقلاب دانست و گفت: برای تقویت جریانی که کادرسازی آن برای انقلاب باشد، باید تلاش و مطالبه‌گری شود.

وی در ادامه با تاکید بر حفظ شان و جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه ادامه داد: از رسانه‌های استان درخواست داریم شان و جایگاه خود و رسانه را هنگام قلم زدن حفظ کنند؛ هرچند تربیون دست ماست اما نمی‌شود به هر روشی مطالب را عنوان کرد.