مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به حمایت عملی دولت از بخش خصوصی استان گفت: مدیران استان مکلف به خرید از تولیدات استانی شده‌اند.

 مرتضی ذاکریان در دیدار با مدیرکل سازمان بازرسی استان با تشکر از حمایت‌های سازمان بازرسی استان در راستای حمایت از تولیدات استان اظهار کرد: شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه استان سال گذشته با حضور رئیس کل بازرسی استان برگزار شد که در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های اجرایی در خریدهای خود از ظرفیت تولیدات بومی استان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بعد از مصوبه این جلسه تولیدات بومی استان احصا شد، بیان کرد: با حمایت‌های بازرس کل استان هفته گذشته نامه‌ای به مدیران دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد که با رعایت تمامی جوانب قانونی خرید دستگاه‌های اجرایی از تولیدات بومی استان باشد.

به گفته وی پیرو دستور رئیس سازمان بازرسی استان نامه‌ای از سوی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان به ذی‌حسابان دستگاه‌های اجرایی و اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون استان به منظور پیگیری این مهم ارسال شده است.

وی با بیان اینکه اینکه خروج دولت از اقتصاد به عام و کلی گزاره درستی است، گفت: اما در استان‌هایی مانند خراسان جنوبی به دلیل توسعه‌نیافتگی و نبود زیرساخت‌های لازم و کافی نیاز است دولت حضور قوی‌تری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه از تریبون‌های رسمی باید این موضوع عنوان و پیگیری شود، تصریح کرد: استان‌هایی مانند خراسان جنوبی هنوز توانمند نشده است.

وی تاکید کرد: توسعه خراسان جنوبی را باید از مسیر تقنینی دنبال کنیم.

لزوم اجرای کارهای زیربنایی برای تحول در استان

مدیرکل سازمان بازرسی خراسان جنوبی با تقدیر از اقدامات ارزنده اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در راستای توسعه اظهار کرد: آنچه امروز می‌تواند تحولی برای استان ایجاد کند کار زیربنایی است.

مهدی رحیمی با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان استان باید در در کنار هم برای توسعه و پیشرفت استان گام برداریم، بیان کرد: باید تلاش کنیم با همگرایی، همسویی و جریان تعاملی بخشی از عقب افتادگی استان را جبران کنیم.

حمایت از مدیران ریسک پذیر در راستای توسعه استان

بازرس کل استان خراسان جنوبی با اذعان به اینکه همواره اعلام کرده‌ایم از مدیران ریسک پذیر و جسور برای توسعه استان حمایت می‌کنیم، عنوان کرد: مدیران کم کاری خود را گردن دستگاه‌های نظارتی نیندازند.

وی ادامه داد: کار مدیران را به بن بست نمی‌بریم و هرکجا کار به بن بست رسیده کمک کرده‌ایم و پشتوانه نظارتی و قانونی را فراهم کرده‌ایم.

رحیمی به حمایت سازمان بازرسی استان در زمینه حمایت از تولیدات استانی گفت: حمایت از تولیدات استان از اساسی‌ترین کارها برای کمک به بخش تولید استان بوده است که طی نامه‌ای هفته گذشته به مدیران استان ابلاغ کردیم.

وی تصریح کرد: حمایت از تولیدات استان دغدغه ماست و در این زمینه از پیگیری‌ها، همراهی‌های اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مدیرکل بازرسی خراسان جنوبی ادامه داد: مدیران از فرصت‌ها برای توسعه و پیشرفت استان بهره ببرند و بخشی از مشکلات مردم را حل کنیم.

رحیمی تصریح کرد: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یافته‌های تخصصی در حوزه توسعه و حمایت از اقتصاد استان اگر داشته باشد سازمان بازرسی آمادگی دارد که مسئولان را همراه کند تا بخشی از مشکلات استان حل شود و این کمترین کار برای مردم استان است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور