فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از توقیف محموله انواع بلور خارجی قاچاق به ارزش پنج میلیارد تومان در شهرستان طبس خبر داد.

 سرهنگ حسن شجاعی‌نسب  در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران ایست و بازرسی دیهوک شهرستان طبس در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی که از بندرعباس به مقصد مشهد در حرکت بود، مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از خودرو، ۲۵ تن انواع بلور خارجی قاچاق شامل لیوان، قندان و استکان را کشف کردند که ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بیش از ۵۰ میلیارد ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر که به همراه پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

وی تصریح کرد: پلیس در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق در اقصی نقاط ایران اسلامی با چشم بینا و اشراف اطلاعاتی با هنجارشکنان اقتصادی مبارزه خواهد کرد.

کامیونت حامل شتر قاچاق در طبس متوقف شد

فرمانده انتظامی شهرستان طبس هم گفت: ماموران پاسگاه “ده محمد” این شهرستان هنگام گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیونت مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ فاضل مریمی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از خودرو، هشت نفر شتر قاچاق و فاقد مجوز دامپزشکی توقیف شد که ارزش ریالی احشام قاچاق مکشوفه بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر چهار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی گفت: ماموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم را دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی طبس تاکید کرد: مبارزه با قاچاق کالا و احشام در دستور کار پلیس قرار دارد و با هر گونه قاچاق برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی از دامداران و دست اندرکاران خرید و فروش احشام خواست جابه‌جایی و انتقال انواع احشام و طیور با مجوز مراجع ذیصلاح قانونی باشد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند، استان‌های مختلف کشور از جمله خراسان جنوبی، یزد، کرمان، خراسان رضوی، اصفهان و سمنان را به هم متصل می‌کند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور