🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: محل هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در استان، اطلاع رسانی می شود.
؛ علیرضا عباس زاده امروز یکشنبه با بیان این مطلب در آیین بهره برداری از دو دستگاه گریدر خریداری شده از محل درآمدهای مالیاتی حوزه عشایری استان، خاطرنشان کرد: فرصت خدمت به مردم به نحو شایسته ای در دولت سیزدهم فراهم شده لذا به عنوان یک وظیفه بایستی از آن به بهترین شکل برای رفع مشکلات مردم و تعالی استان استفاده کنیم.
🔹وی با تأکید بر اینکه جامعه روستایی و عشایری بیشترین نیاز به خدمت را دارند، تصریح کرد: بایستی ظرفیت ها و زیرساخت های مناسبی در بخش های مختلف ایجاد شده و در اختیار مردم قرار گیرد.
🔹معاون استاندار با ذکر این نکته که ما باید تا حدامکان خوداتکا شویم که اگر بحرانی به وجود آمد، با کمترین اثرات سوء بتوانیم آن را مدیریت و حل کنیم، اظهار داشت: یکی از مهمترین عوامل مورد نیاز در این بخش، تهیه منابع لازم و پیش بینی دقیق برای ایجاد زمینه های توسعه پایدار استان به ویژه در بحث زیرساخت های اساسی و اصلی است.
🔹عباس زاده درخصوص برنامه ریزی و هدف گذاری صورت گرفته در راستای مصارف و هزینه کرد درآمدهای مالیاتی استان، گفت: برابر برنامه ریزی های صورت گرفته در جلسات هماهنگی استان، مقرر شد مصارف و هزینه کرد مالیات روی طرح های نام و نشان دار و اولویت دار متمرکز گردد تا ضمن تحقق اهداف و برنامه های توسعه پایدار و همه جانبه استان، فرهنگ سازی مناسبی در بخش هزینه کرد مالیات و اثرات و نقش آن در جامعه صورت گیرد.
🔹وی تأکید کرد: مردم ما همواره در پرداخت مالیات پیشقدم بوده و مشارکت فعال داشته اند اما باید احساس رضایتمندی و توقع بجای آنها درخصوص مصارف و هزینه کرد مالیات در استان، مرتفع گردد.
🔹به گفته وی؛ باید مصارف و محل هزینه کرد مالیات به صورت مستمر گفته شود تا مردم این اطمینان را داشته باشند که مالیاتی که پرداخت می کنند در بخش های مختلف مانند خدمات شهری و روستایی و عشایری، راه، بهداشت و درمان و … استان هزینه می شود.
🔹مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه در دولت سیزدهم یک درصد از مالیات کم و به عوارض اضافه گردید تا سهم شهرداری ها، دهیاری ها و مناطق فاقد دهیاری، مناطق عشایری و … افزایش یابد، گفت: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، مناطق فاقد دهیاری و مناطق عشایری استان واریز شده که این مبلغ در سال ۱۴۰۲ با ۶۳ درصد افزایش، به مبلغ ۴ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال رسیده است.
🔹علی کریمدادی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، مبلغ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال به حساب دهیاری ها، مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال به حساب مناطق فاقد دهیاری و مبلغ ۴۴۸ میلیارد ریال هم به حساب مناطق عشایری استان واریز شده است.
🔹وی با بیان اینکه اداره کل امور عشایر استان در اعلام موارد و مصارف و هزینه کرد درآمدهای مالیاتی همواره پیشتاز بوده و در مناسبت های مختلف خدمات خود را شفاف و روشن اعلام نموده است، اظهار داشت: اعتقاد ما این است که عشایر سهم مهمی در حفظ کیان و آب و خاک کشور دارند و با وجود زندگی سخت و پرمشقت و مسائل و مشکلات عدیده ای که دارند، نشان داده اند در کنار دستگاه های نظامی و انتظامی و امنیتی، مایه آسایش و آرامش هستند و در تمامی عرصه ها همواره پای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند، لذا رسالت ما در این حوزه سنگین است و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت که منابع پایدار مالیاتی برای خدمت گزاری شایسته و توسعه زیرساخت های لازم حفظ و تأمین گردد.
🔹مدیرکل امور عشایری استان هم در این مراسم گفت: مرمت و بازگشایی ایل راه ها یکی از مسائل و اولویت های اصلی استان است و سعی شده با کمترین و حداقل امکانات، مسائل و مشکلات حوزه عشایر مرتفع گردد.
🔹محمدابراهیم ابراهیمی با اشاره به تدبیر دولت سیزدهم در خصیص سهم عوارض و درآمدهای مالیاتی به حوزه عشایری، خاطرنشان کرد: اداره کل امور عشایری استان به دنبال توسعه ناوگان زیرساختی عشایری، توانسته از محل سهم درآمدهای مالیاتی در بخش امور عشایر، دو دستگاه گریدر خریداری نماید و هزینه دو دستگاه دیگر نیز واریز شده و به زودی به ناوگان این بخش اضافه خواهد شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور