🔹آیین افتتاح نمایشگاه محصولات و عکس زرشک در فرهنگسرای بیرجند با حضور جواد اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.
جشنواره ملی زرشک با شعار”زرشک خراسان جنوبی برای همه جهانیان” و با هدف کمک به رونق بازار این محصول از ۲۹ مهر تا ۳ آبان در استان برگزار می‌شود.
🔹برگزاری نمایشگاه محصولات و عکس، برپایی مسابقه نقاشی و جشنواره غذا و… از جمله برنامه های جانبی این جشنواره است.
🔹دبیر جشنواره ملی زرشک در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: در اولین روز از شروع جشنواره ملی زرشک، نمایشگاه محصولات جانبی در ۲۰ غرفه افتتاح شد‌.
🔹رئیس اتاق تعاون خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه محصولاتی از جمله عسل زرشک، مربای زرشک، کیک زرشک ، لواشک زرشک و…. به نمایش گذاشته شده، تأکید کرد: این موضوع نویدبخش گامی محکم برای زرشک است که اگر تداوم یابد به طور حتم طی دو سال آینده تا حد زیادی مشکلات زرشک‌کاران کاهش خواهد یافت.
🔹غلامحسین حسینی تصریح کرد: اگر موضوع برگزاری جشنواره به بخش خصوصی واگذار شود، مشکلات زرشک استان تا حدودی رفع خواهد شد.
🔹وی با بیان اینکه تعدادی عکس از سال‌ های گذشته تهیه شده که نیاز بود در فضایی اکران و دیده شوند،افزود: در مسابقه نقاشی ۱۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که ۳۰ تا برگزیده و به ۱۲ اثر برتر جوایز نقدی اهدا خواهد شد و ۲ نفر هم شایسته تقدیر می باشند.
🔹به گفته وی؛ ۴۳ عکس از طرف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بیرجند، عکاسان آزاد، فرهنگسرای ابن حسام جهاد دانشگاهی و جهاد کشاورزی برای اولین بار در این نمایشگاه اکران شده است

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور