مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: با پیگیری های انجام شده مجوز استخدام ۴۳ سهمیه برای ۱۹ شهرداری خراسان جنوبی  اخذ شد که تا یک ماه آینده آزمون آن برگزار می‌شود.

 علیرضا صفری  در نشست خبری اظهار کرد: آخرین استخدامی شهرداری‌های استان سال ۹۸ برگزار شد که با توجه به اینکه تعدادی از نیروها بازنشسته شده‌اند تقویت منابع انسانی شهرداری‌ها ضروری است.

وی ادامه داد: ۴۳ سهمیه جدید در رشته‌های مختلف مهندسی راه و ساختمان، حسابداری و کارشناس حقوقی است که آزمون متمرکز آن همزمان با چهار استان دیگر از سوی جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه تلاش می‌شود قبل از پایان سال جاری افراد گزینش شده وارد بدنه شهرداری‌ها شوند گفت: ۱۰ نفر از این استخدامی سهمیه شهرداری بیرجند است که کامل به آتش نشانی اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۶۲۲ پست در شهرداری‌های استان بلاتصدی است که در صورت ارایه درخواست امکان جذب نیرو وجود دارد.

صفری ادامه داد: کارکنان موجود در شهرداری‌های استان ۴۱۳ نفر رسمی و پیمانی، هزار و ۱۰۱ نفر قراردادی و هزار و ۱۸۱ نفر شرکتی هستند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۸ مورد تبدیل وضعیت ایثارگران را داشتیم که از استخدامی متعدد تبدیل به کارمند یا کارگر رسمی شدند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی یکی از رویکردهای اصلی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری را شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: سال گذشته ۳۵ فرصت سرمایه‌گذاری برای شهرهای استان شناسایی شد که امسال به ۸۹ مورد رسیده است.

وی افزود: هشت مورد از این فرصت‌های سرمایه‌گذاری به عقد قرارداد رسیده و ۲ پروژه هم به بهره برداری شده که حجم سرمایه‌گذاری آن پنج هزار میلیارد ریال بوده است.

صفری عنوان کرد: کمک‌های دولتی به شهرداری‌های استان در سال جاری ۲هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال بوده که ۱۶ درصد کل بودجه شهرداری ها را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه از محل قوانین رسیدگی به تخلفات رانندگی نیز سه میلیارد تومان به شهرداری‌ها امسال اختصاص یافته است یادآور شد: این اعتبارات باید در بحث تامین دوربین‌های نظارتی هزینه شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی به تحویل هشت دستگاه کامیون برای شهرداری‌های کوچک استان از ابتدای امسال اشاره کرد که ارزش هر دستگاه ۳۴ میلیارد ریال بوده است و گفت: هفت دستگاه اتوبوس درون شهری هم امسال به شهرداری بیرجند تحویل شده که ارزش هر دستگاه ۵۰ میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: ۲۷ دستگاه ون برای کل شهرداری‌های استان در مرحله پیگیری است که قول اولیه آن گرفته شده و منجر به تقویت ناوگان حمل و نقل درون شهری خواهد شد.

صفری افزود: یک دستگاه خودروی آتش نشانی سنگین از سهمیه سال گذشته به شهرداری بیرجند اختصاص پیدا کرد که به زودی تحویل خواهد شد و ارزش آن ۳۰۰ میلیارد ریال است.

وی گفت: بیش از ۳۶ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های کنترل آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافت که سهم شهرداری بیرجند هشت میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال بوده و برای پارک بانوان هزینه شده است.