مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مجمع حمایت کودکان بازمانده از تحصیل استان در آینده نزدیک تشکیل می‌شود و به دانش‌آموزان نیازمند در سراسر استان خدمات‌رسانی خواهد کرد.

محمدعلی واقعی روز شنبه در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: سال تحصیلی گذشته ۹۴۷ کودک بازمانده از تحصیل در استان شناسایی و جذب کلاس‌های درس شدند.

وی گفت: بسیاری از کودکان به واسطه فقر مالی، باورهای غلط موجود در خورده فرهنگ‌ها، بی‌سرپرستی و یا بدسرپرستی درس و مدرسه را رها کرده و ترک تحصیل کرده‌اند.

وی استفاده از ظرفیت خیرین را زمینه‌ساز شناسایی بیشتر و حضور مجدد کودکان بازمانده از تحصیل در کلاس درس دانست و اظهار داشت: ارتقای سطح مهارت‌های این کودکان رویکرد دیگر آموزش و پرورش خراسان جنوبی در سال تحصیلی جدید است.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش استان به تنهایی نمی‌تواند در شناسایی، جذب و مهارت‌آموزی کودکان بازمانده از تحصیل موفق باشد گفت: برای حل مشکل این کودکان باید خیرین در قالب سازمان‌های مردم نهاد پای کار بیایند.

وی عنوان کرد: این مجمع به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در سراسر استان با معرفی و شناسایی آموزش‌ و پرورش، خدمات آموزشی و پرورشی در ۲ بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از قبیل تهیه لوازم‌التحریر، کیف و کفش ارایه خواهد داد.

واقعی، اجرایی شدن سند تحول بنیادین را راهکار حل مشکلات فرایند تعلیم و تربیت در استان دانست و یادآور شد: کلیدی‌ترین و مهم‌ترین بخش سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش نیروی انسانی و معلم است.

وی با اشاره به شرایط سخت استان پس از شیوع کرونا در عرصه‌های مختلف افزود: در این شرایط جنگ تمام‌عیار اقتصادی، فرهنگی، اعتقادی و بیولوژیکی که نظام سلطه علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته است خادمین مردم در آموزش‌ و پرورش استان تلاش می‌کنند تا با حداقل امکانات بیشترین بهره‌وری را داشته باشند.