#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

متخصص بیماری‌های عفونی گفت: روزه‌داری هیچ دلیل و زمینه‌ای را برای ابتلا به کرونا ایجاد نمی‌کند بلکه مطالعاتی انجام شده که روزه‌داری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

 دکتر فرشید عابدی افزود: سازمان بهداشت جهانی هم در گزارش خود به هیچ عنوان روزه‌داری را عاملی برای مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ نمی‌داند به همین دلیل هیچ ممنوعیتی در رابطه با روزه‌داری در حوزه کرونا وجود ندارد.

وی اظهار داشت: بیمارانی که بستری هستند و درگیری‌های تنفسی دارند تا زمانی که این درگیری تنفسی وجود دارد، با نظر پزشک معالج خود می‌توانند روزه نگیرند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: چون براساس میزان درگیری تنفسی تعیین سطح صورت می‌گیرد، این گروه از بیماران حتما با پزشک معالج خود مشورت کنند.

وی گفت: متاسفانه به دلیل اینکه در پیک چهارم کرونا عمده ابتلاهای ما بر اثر دورهمی‌های درون خانوادگی صورت می‌گیرد و خیلی افراد به صورت خانوادگی بستری هستند، تلاش کنیم دورهمی‌هایی که مربوط به تلاوت قرآن کریم است را به صورت مجازی برگزار کنیم.

عابدی تاکید کرد: همچنین از افطاری دادن پرهیز شود و به جای آن هزینه‌های این افطارهای دسته‌جمعی را به نیازمندان کمک کنیم که قطعا یک کمک مومنانه است و تاثیرگذار خواهد بود.