#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مهندس شریف زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خصوص آخرین تحلیل آماری بیماری کرونا تا پایان وقت چهارشنبه ۹۹/۰۷/۳۰ در خراسان جنوبی گفت:تعداد کل آزمایشات انجام شده ۱۸۳۸۹ مورد است که از این تعداد ۵۱۰۴ مورد نمونه مثبت بوده است. و متاسفانه تعداد کل فوتی ها در استان ۲۲۷ نفر است

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در ادامه افزود: میزان بروز تجمعی در سطح استان ۶۱۸ در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری ۶۴۲ در صد هزار نفر جمعیت است که فاصله ما به شاخص کشوری نزدیک تر می شود. بروز موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان ۱۸/۳ در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری ۶/۶ در صد هزار نفر جمعیت است که بروز موارد جدید سه برابر موارد کشوری بوده است. نسبت مرگ و میر در استان ۴/۴ درصد و در کشور ۵/۷ درصد که نسبت به شاخص کشوری وضعیت بهتری داریم. میزان مرگ و میر اختصاصی علیتی در استان ۲۷/۵ در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری ۳۶/۹ در صد هزار نفر جمعیت است که نسبت به شاخص کشوری وضعیت بهتری داریم. شاخص نمونه گیری به ازای هر هزار نفر جمعیت در استان ۲۲/۳ و در کشور ۵۴/۱ در هزار نفر جمعیت است. درصد نمونه های مثبت در استان از کل نمونه های اخد شده تاکنون ۲۷/۶ درصد و شاخص کشوری ۱۱/۸ درصد است.
وی در خصوص رتبه بندی شهرستان های استان از لحاظ میزان بروز تجمعی گفت: به لحاظ میزان بروز تجمعی از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تا امروز همچنان شهرستان بیرجند با میزان بروز تجمعی ۷۹۴ در صد هزار نفر جمعیت در رتبه ی اول که نسبت به شاخص کشوری ۱۶۰ شاخص بالاتر است، شهرستان بشرویه با میزان بروز تجمعی ۷۴۷ در رتبه دوم، شهرستان قاین با میزان بروز تجمعی ۶۳۶ در رتبه سوم، شهرستان سرایان با میزان بروز تجمعی ۵۹۹ در رتبه چهارم، شهرستان درمیان با میزان بروز تجمعی ۵۹۷در رتبه پنجم، شهرستان طبس با میزان بروز تجمعی ۵۸۵ در رتبه ششم، شهرستان سربیشه با میزان بروز تجمعی ۵۵۰ در رتبه هفتم، شهرستان زیرکوه با میزان بروز تجمعی ۴۳۲ در رتبه هشتم، شهرستان فردوس با میزان بروز تجمعی ۳۱۸ در رتبه نهم، شهرستان خوسف با میزان بروز تجمعی ۲۶۶ در رتبه دهم و شهرستان نهبندان با میزان بروز تجمعی ۲۵۴ در رتبه یازدهم قرار دارد.
مهندس شریف زاده در پایان یادآور شد: تا پایان شهریور ماه به طور متوسط روزانه ۱۴ مورد جدید کووید ۱۹ و در نیمه اول مهر ماه به طور متوسط روزانه ۴۰ مورد و در نیمه ی دوم مهر ماه به طور متوسط روزی ۱۰۲ مورد کووید ۱۹ داشتیم و متوسط روزانه کل مهر ماه ۷۳ نفر بوده است. همچنین از شروع اپیدمی کرونا در خراسان جنوبی تاکنون ۲۴۰ روز گذشته و متاسفانه هر ۲۵ ساعت یک مرگ در استان اتفاق افتاده که در مهر ماه به طور متوسط ۲/۳ بوده است.