نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مسئله نفوذ را جدی بگیرید و مهمترین رسالت جریان انقلابی، تبیین و روشنگری در جامعه است.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در اجتماع فرماندهان سپاه خراسان جنوبی به مناسبت روز پاسدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن سالروز ولادت امام حسین (علیه السلام) گفت: خواندن و دانستن تاریخ صرفا مثل سرگذشت‌های روزمره هست که در جامعه می‌گذرد و از این دیدگاه ارزش چندانی ندارد اما تحلیل فلسفه و علت شناسی تاریخ و به طبع آن دانستن معلول‌ها از پر ارزش‌ترین دانشی است که می‌تواند در زندگی فرد و جامعه نقش داشته باشد.

وی اظهار داشت: ما از این دیدگاه به تاریح ورود پیدا می‌کنیم اشخاص و افراد عوض می‌شوند اما جریان همان جریان است و دانستن این خیلی مهم است، با توجه به جریانات صدر اسلام بعد از پیامبر اسلام (ص)، اسلام از مسیر اصلی جدا شده و غیر از برخی افرادی که فقط نماز اول وقت می‌خواندند و احرام می‌بستند چیزی از اسلام باقی نماند، به جز تعدادی محدود که در راه درست باقی ماندند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بعد از آن افرادی که روزی با پیامبراسلام (ص) مقابله می‌کردند، کارگردان اسلام شدند؛ کسانی همچون فرزند ابوسفیان یا خانواده مروان حکم و به قدری فاسد بودند که رسول اکرم (ص) آنها را تبعید کرد، همه کاره اسلام شدند و پس از آن همه افتخارات اسلام به دست تشکیلات اسلامی از بین رفت.

وی افزود: منطقه‌ای که معاویه حکومت می‌کرد به روم شرقی وصل می‌شد یعنی همان تشکیلات سیاسی مسیحیت و مساله نفوذ را ساده نگیرید، تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها را دیگران می‌کنند به اسم مسلمانان لذا معاویه با مسحیت متحد شد و همان روزی که لشکری برای مقابله با امام علی (علیه السلام) فرستاده می‌شد از دروازه دیگر دمشق شترهای بار تحفه و هدایا برای پادشاه روم می‌رفت.

وی گفت: در آن زمان تصمیماتی که باید براساس عقل، وحی و سیره نبوی گرفته شود براساس مشاوره‌های یک فرد رومی گرفته می‌شد و معاویه مجری تصمیمات روم بود؛ یک عده افراد بی‌ایمان هم در داخل به کار گرفته بود و بقیه هم به دلیل ضعف بصیرت، گول می‌خوردند و تطمیع می‌شدند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: امام حسن (علیه السلام) از ناحیه مردم حمایت نشد، آنگاه بعد از قیامش فرمودند ”که اگر دین این باشد که نماز و قرآن بخوانیم که من نیازی به شما ندارم، اما شمایی که کوتاه آمدید منتظر باشید که گدای در خانه این افراد خواهید شد” و آنگاه طرح کربلا و قیام حضرت امام حسین (علیه السلام) را امام حسن تعبیه کرد و بعد از مدتی با زهری که پادشاه روم و نفوذ معاویه فرستاد، ایشان به شهادت رسید.

وی بیان کرد: نقشه کربلا توسط سرجون رومی برنامه‌ریزی شده بود که به یزد املاء (دستور) می‌کرد، دقیقا طرح سرجون رومی از جنگ با امیرالمومنین (ع) شروع شد و تا دسیسه‌ای که برای امام حسن مجتبی (ع) و به ماجرای کربلا ختم شد، نقل است حضرت عمار در آن زمان می‌گفت آن پرچم‌هایی که رو به روی ما ایستاده روزی در برابر پیغمبر خدا می‌ایستاده است.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی گفت: مردم بعد از یزید با پسر او یعنی معاویه صغیر بیعت کردند، او بعد از ۴۰ روز به سخنرانی پرداخت که در این سخنرانی گفت جدم معاویه با کسی مبارزه کرد که اعلم مردم و پدر سبطین بود و از اوصاف حضرت علی (علیه السلام) گفت، بعد از آن پدرم یزید فرزندان پیامبر اسلام (ص) را قتل عام کرد و چه گناهی انجام داد و اکنون به عذابشان دچار هستند، سپس گفت ما را به خلافت و جانشینی پیامبر ارتباطی نداریم و اعلام کرد من خلیفه نیستم.

وی تصریح کرد: آنچه به اسم مسلمانی در طول تاریخ بوده، ربطی به اسلام نداشته و نفوذی بودند، بیگانه بودند و باعث دگرگون شدن سرنوشت مسلمانان شده است؛ امروزه نیز اشخاصی هستند که در ۵۰ کشور به اسم اسلامی که باز بین همه آنها پادشاهان عربستان نوکران بی چون و چرای غرب و به عنوان گاو شیرده نام برده می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: پادشاه کنونی عربستان که دچار فراموشی شده، بهتری گزینه برای نفوذ است و از آن بدتر، رئیس جمهور یمن منصور هادی که کشور خودش را به ویرانه تبدیل کرده، این نتیجه نوکری بیگانه است.

وی گفت: یک عده بی‌دین، ترسو، نوکر معاب حاکم بر کشورهای مسلمان شده‌اند در حالی که کشورهای ثروتمند اسلامی که هم ذخیره مادی دارند و هم ذخیره معنوی، از معدن و آب و انرژی گرفته تا منابع انسانی به این کشورها خدا نعمت داده است و باید به طوری رفتار می‌شد که کشورهای اروپایی خواهش می‌کردند تا به آنها چند لیتر نفت بدهند نه اینکه امروز همچون سیل نفت خود را به آنها می‌دهند و سپس باز با همان پول سلاح می‌خرند یا رشوه می‌دهند.

امام جمعه بیرجند افزود: مساله به این ختم نمی‌شود، نفوذی که از زمان معاویه شروع شده است و تا ۲۰۰ سال پیش که اروپائیان کشورهای مختلف را به استعمار گرفتند و ایالات متحده را ایجاد کردند که امروز بلای جان کل جهان شده است، آنها منتظر این هستند که این نفت‌های کشورهای مسلمان تخلیه شود و جهانی که امروز بر انرژی نفت در گردش است که اگر در دست آنها می‌بود، آنها قطره چکانی هم به شما نفتی نمی‌دادند لذا طرح آنها این است که بعد از تخلیه نفت‌ها انرژی آینده جهان به طور کلی دست آنها باشد.

وی بیان کرد: این همه دروغ و تبلیغات و جوسازی انجام می‌دهند و می‌گویند ایران می‌خواهد بمب اتمی داشته باشد و از همه بیشتر خودشان می‌دانند که دروغ می‌گویند، اینگونه است که هرچه افراد احمق‌تر باشند برای اروپایی‌ها محترم‌تر هستند و قذافی هنگامی که به اروپا می‌رفت رئیس جمهور کشورهای اروپایی دستش را می‌بوسیدند و او خیال می‌کرد از قدرت اوست در حالی که به خاطر پولی بود که می‌داد.

وی گفت: ترورها و جنگ تحمیلی در ایران نیز به این دلیل بود که انسان‌های فهمیده را شهید کردند تا گمان خودشان احمق‌ها بمانند که بر احمق‌ها حاکم شوند اما این انقلاب با همه باورهایشان فرق می‌کند و با همه ترورها، تهاجم‌ها و ریزش‌هایی که داریم اما رویش‌های بی‌بدیل داریم که خدا این طور خواسته است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی افزود: از طرفی این داخلی‌هایی که معلوم نیست دنبال چه هستند از ننگ دنبال بیگانه رفتن خودشان را نجات دهند و کاری کنند که با عقل و دین و فطرت و انسانیت همسو باشد، از منصور هادی عبرت بگیرند زیرا آمریکا و اروپا دزد هستند، اینها دنیا را غارت کردند و جنایات‌های بسیاری انجام داده‌اند، بین مسلمانان نفوذ کرده و از مسلمانان تروریست درست کرده و به بهانه مبارزه با تروریست وارد کشورهای اسلامی شده‌اند و آنجا را چپاول کردند.

وی گفت: آنهایی که نمی‌دانند بدانند دشمنی که دین ندارد، عقل ندارد، دشمنی که پایبند به هیچ قانونی نیست اگر به فرض تسلطی پیدا کند، هیچ کس از او در امان نخواهد بود و انقلاب اسلامی ایران با بیش از ۹۸ درصد رای مردم که در آستانه رسیدن به سالروز این رفراندوم هستیم، انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران، ارتش، نیروهای نظامی جمهوری اسلامی و مردم حزب اللهی ایران اسلامی همواره پیروز هستند افزود: غربی‌ها معتقداند اگر هر کشوری با استکبار جهانی همراه شود، می‌شود کشور خوب اما هر کشوری که از تمامیت ارضی، ناموس و استقلالش دفاع کند تروریست است و این سازمان ملل هم این دفاع را محکوم می‌کند.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: الان وقت روشنگری و تبیین است و در مقابل این همه ظلم، سکوت عین ظلم است، شما پاسداران جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح یکی هستید و همه مجری دستورات فرمانده کل قوا و همه گوش به فرمان نائب حضرت مهدی هستید.

وی افزود: مردم کل جهان از دست این استکبار به تنگ آمده‌اند، گزارشی بود که ۹۸ درصد زنان در کشور انگلیس تامین امنیت جانی نداشتند، وقتی به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض کنند، پلیس این کشور به جان آنها ریخته و می‌زدند در همین راستا افرادی هستند با حجاب اسلامی که مصونیت زن است مبارزه می‌کنند و مسوولان داخلی نیز بی‌تفاوت از کنار آن رد می‌شوند در حالی که قرار نیست ایران انگلیس شود و شهدا اجازه نخواهند داد.