مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی در جلسه شورای عفاف و حجاب این اداره کل گفت: رعایت حجاب در تأسیسات گردشگری و به طور کلی حوزه های سه‌گانه اداره‌کل و شهرستان‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و گردشگران و بازدیدکنندگان ملزم به رعایت آن هستند.
، هادی شاه‌وردی  به ریشه‌دار بودن حجاب و عفاف در فرهنگ و تاریخ کشور و استان اشاره و بیان کرد: «حجاب تنها در پوشش نیست بلکه در رفتار هم باید نمایان شود و انتظار این است که در بحث عفاف و حجاب خانواده بزرگ گردشگری به بهترین نحو ورود کند و با ظرفیت که این حوزه دارد به یک مدل و الگوی مناسب برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب تبدیل شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی در خصوص اهمیت ویژه موضوع عفاف و حجاب خصوصاً با توجه به جریانات اخیر سخنانی ایراد کرد و با اشاره به لزوم رعایت مصوبات عفاف و حجاب، بر اهمیت این موضوع تاکید کرد و گفت: دستورالعمل حجاب و عفاف به تمامی تأسیسات گردشگری استان اعم از هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، سفره‌خانه‌های سنتی، بوم گردی‌ها و … تحت نظر این اداره‌کل ابلاغ و بر رعایت موازین شرعی و اسلامی تاکید شده است.
زهرا رضایی ملکوتی دبیر شورا عفاف و حجاب اداره‌کل در خصوص اهمیت موضوع عفاف و حجاب و برنامه های اجرایی در هفته عفاف و حجاب گزارشی ارائه داد.
برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مدیران مجموعه‌های گردشگری و صنایع‌دستی، نیروهای یگان حفاظت، صنعتگران و همکاران اداره‌کل، ارسال و نظارت بر اجرای بخشنامه‌های عفاف و حجاب در تأسیسات گردشگری و … از جمله مصوبات این جلسه بود.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور