وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قول پیگیری ویژه از رییس جمهور برای گرفتن مصوبه و اختصاص اعتبار به پروژه تالار فرهنگی بیرجند را داد.

 محمدمهدی اسماعیلین در مراسم بازدید از تالار بزرگ شهر بیرجند اظهار کرد: این پروژه جزو پروژه های میراث و قدیمی در استان بوده که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: چون این پروژه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته جزو اولویت های دولت سیزدهم قرار نگرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این پروژه جزو نیاز استان در حوزه فرهنگ و هنر بوده و سرمایه ملی است، یادآور شد: باید با استاندار در مورد این پروژه فکری بشود و نیاز بوده که به سرانجام برسد چون این مقداری که ساخته شده نیز از بین رفته است.

اسماعیلی بیان داشت: منابعی در خصوص ساخت زیرساخت فرهنگی و هنری به استان اختصاص داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بایستی از منابعی که وجود دارد این پروژه ملی در استان آغاز شود، افزود: در این هفته مصوبه ای از دولت برای آن گرفته خواهد شد و به صورت ویژه با رئیس جمهور این پروژه را پیگیری می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: امیداست بتوانیم این پروژه را جزو پروژه های در دست اقدام فرهنگی و هنری کشور قرار داده و اعتبار خوبی برای آن اختصاص تا کار اجرایی آن دوباره آغاز شود و ظرف دو ساله به نتیجه برسد.

اسماعیلی تصریح کرد: در استان فضای رونق و کار و تلاش در بخش های دیگر وجود دارد و در حوزه فرهنگ و هنر نیز خراسان جنوبی استان اصیلی بوده و در این سفر بازدید از طرح هایی که در این حوزه وجود دارد خواهیم داشت.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور