#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از تحقق قول مساعد وزیر نیرو درخصوص اختصاص اعتبارات ویژه برای شتاب بخشیدن به برخی پروژه‌های حوزه آب و برق خراسان جنوبی خبر داد.

 علیرضا عباس‌زاده که به همراه مدیران صنعت آب و برق استان در دیدار استاندار خراسان جنوبی با وزیر نیرو در تهران حضور داشت، افزود: در این دیدار ضمن بحث و تبادل نظر درخصوص مسایل و مشکلات حوزه آب و برق استان، وعده مساعد وزیر نیرو در مورد اختصاص اعتباراتی ویژه برای شتاب بخشیدن به برخی از پروژه‌ها محقق شد.

وی بیان کرد: در این نشست درخصوص تکمیل طرح‌های تغذیه مصنوعی “بندان”، “گزیک” و “آهنگران” مقرر شد با دستور ویژه وزیر نیرو از محل اعتبارات متمرکز در اختیار این وزارتخانه، حداکثر مساعدت برای تامین اعتبار به میزان ۶۰ میلیارد تومان صورت گیرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تامین زیرساخت‌های آب و برق طرح نهضت ملی مسکن در این استان گفت: در این نشست برای تامین این زیرساخت‌ها مقرر شد اعتبارات لازم اختصاص یابد تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن، زیرساخت‌های آب، فاضلاب و برق این سایت‌ها هم اجرایی شود.

وی افزود: بنا به قول مساعد وزیر نیرو، از محل باقیمانده اعتبار سال گذشته شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع برق خراسان جنوبی، در ماه جاری مبلغی در اختیار استان قرار می‌گیرد و در سال جاری نیز توجه ویژه‌ای برای اجرای این زیرساخت‌ها در تخصیص اعتبارات به خراسان جنوبی خواهد شد.

عباس‌زاده برق‌رسانی به سایت صنوف آلاینده شهر بیرجند را از دیگر مشکلات مطرح شده در این نشست ذکر کرد و گفت: اجرای این طرح نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است که دستور لازم برای تخصیص این حجم از اعتبار هم توسط وزیر داده شد تا از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شود و روند برق‌رسانی به سایت سرعت گیرد.

وی با اشاره به طرح احداث نیروگاه بادی در منطقه درح سربیشه اظهار داشت: در این نشست قول مساعد برای پیگیری‌ اصلاح تعرفه خرید برق این نیروگاه هم داده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی طرح آبرسانی از منطقه مختاران به شهر بیرجند را که در سفر رئیس جمهور برای تخصیص اعتبارات مورد توجه ویژه قرار گرفت را هم از موارد مطرح شده در جلسه عنوان کرد و افزود: درخصوص تکمیل این طرح مقرر شد پیرو اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، اعتبارات لازم از طریق وزارت نفت تامین و توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرایی شود.

وی بیان کرد: برای تکمیل طرح مذکور مقرر شد جلسه‌ای در اسرع وقت با قرارگاه خاتم‌الانبیا به عنوان پیمانکار برگزار شود تا اقدامات لازم برای انعقاد قرارداد صورت پذیرد.

عباس‌زاده گفت: درخصوص تخصیص اعتبار برای تکمیل طرح برق‌رسانی به روستای نایبند طبس هم مقرر شد اعتبارات لازم تخصیص یابد تا هرچه سریعتر این طرح اجرایی شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور