استاندار خراسان جنوبی گفت: دشمن بیرون و نظام سلطه به دنبال خارج کردن و کمرنگ کردن اثر قرآن در زندگی انسان‌هاست.

 جواد قناعت در محفل انس قاریان و شاعران قرآن کریم که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کتاب الهی و هدایت و درس زندگی است که به دشمن‌ شناسی تاکید دارد.

وی با بیان اینکه در قرآن ۹ بار درخصوص دشمن‌ شناسی تاکید شده است گفت: دشمن درون، انسان را به نافرمانی از خداوند و انجام گناه و خطا دعوت می‌کند و دشمن بیرونی هم می‌خواهد روی زندگی عادی انسان‌ها تاثیر بگذارد و آنها را از راه اصلی و سعادت ابدی دور کند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمن بیرون و نظام سلطه به دنبال خارج کردن و کمرنگ کردن اثر قرآن از زندگی انسان‌هاست افزود: دشمن می‌خواهد تنها ظاهری از قرآن در بین مسلمانان باشد و باطن قرآن که عمل به مبانی قرآن است، استفاده نشود.

وی گفت: افتخار جمهوری اسلامی ایران این است، قوانین و اقداماتی که انجام می‌دهد براساس آموزه‌های اسلام ناب است البته ما در گام اول هستیم و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله فراوانی داریم.

قناعت تصریح کرد: حرکت و مسیر جمهوری اسلامی ایران و تقابلش با دشمن، محرومیت‌زدایی و حمایت از جبهه مقاومت براساس مبانی قرآن است و اگر برخی از کشورهای جهان اسلام بر آموزه‌های قرآنی تکیه و عمل کنند امروز وضعیت فلسطین مظلوم و غزه عزیز اینگونه نبود.

وی با بیان اینکه امروز جهان اسلام از ایران اسلامی الگو گرفته و به تأسی از آن در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند افزود: اگر مبانی قرآنی در زندگی انسان تجلی پیدا کند، آمریکا و نظام سلطه با این اسلام مشکل دارد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با اسلامی که به موضوعات فردی بپردازد و کاری به موضوعات سیاسی و اجتماعی و اقدامات استعمارگران و آمریکای جهانخوار و انگلیس خبیث و اسراییل جعلی و گرگ صفت نداشته باشد، مشکلی ندارند.

وی راه مقابله با دشمنان را عمل به قرآن کریم دانست و گفت: خداوند را شاکریم که با رهبری‌های پیامبرگونه امامین انقلاب امروز شاهد احیای جهان اسلام هستیم و این به برکت خون شهدا است.

قناعت ادامه داد: جهان در حال تحول و رو به نابودی نظام سلطه، تقویت گروه‌های مقاومت و احیای قرآن و اسلام ناب محمدی است که امیدواریم همه ما بتوانیم وظیفه خود برای ترویج مفاهیم اسلامی و قرآنی و دفاع از مظلوم به ویژه مردم فلسطین و غزه را انجام دهیم.

پانزدهمین نمایشگاه قرآن کریم در بیرجند با شعار محوری «می‌خوانمت» از ۲۰ اسفند آغاز به کار کرد و تا ۲۶ اسفند ماه، هر روز از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در حسینیه جماران پذیرای عموم مردم است.