رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: دشمن با دروغ‌پردازی سعی در مدیریت ذهن و روان مردم و جوانان دارد لذا باید با پادزهر متناسب و فعالیت به‌روز در عرصه تبلیغاتی و نرم‌افزاری، هنری و رسانه‌ای به مقابله بپردازیم.

حجت‌الاسلام محسن مشرفی در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی بزرگداشت یوم الله ۹ دی افزود: تنها برتری دشمن، جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی است و باید در عرصه فضای مجازی با انتقال حرف حق نظام و انقلاب و تغییر شیوه عملکرد در تبلیغات، ابتکار عمل را در دست بگیریم.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد با برنامه‌ریزی و هم‌افزایی برای بزرگداشت هفته بصیرت و میثاق عاشورایی امت با ولایت و تحقق جهاد تبیین اقدام کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغاتی اسلامی خراسان جنوبی گفت: دوم تا نهم دی ماه به عنوان “هفته بصیرت و میثاق عاشورایی امت با ولایت” و از دهم تا نوزدهم دی به عنوان “دهه مقاومت” نامگذاری شده است که ضرورت دارد در این ایام پر برکت با همه توان در راستای تبیین دستاوردها و دفاع از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفای نقش کنیم.

وی افزود: در حالی سیزدهمین سالگرد حماسه نهم دی را در پیش داریم که شرایط فعلی تا حدودی مشابه شرایط فتنه سال ۸۸ است.

حجت‌الاسلام مشرفی گفت: ۲۲ خرداد ۸۸ اتفاق بسیار مبارک پیروزی مردم و نظام در انتخابات پرشور اتفاق افتاد و حضور حداکثری مردم موجب روشنی چشم و شیرینی کام ملت شد که این اقدام دشمن را به وحشت انداخت و با اسم رمز تقلب بزرگ، شرایط فتنه را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ نیز بعد از روی کار آمدن دولت مردمی و انقلابی و حرکت‌های عظیم، پرکردن رخنه‌های بزرگ قبلی، تلاش و مجاهدت انقلابی و کارنامه بسیار موفق دولت به‌ویژه مراسم پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی، دشمن عرصه را بیش از گذشته تنگ دید و با اسم رمز مهسا امینی فتنه آفرید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغاتی اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: سال ۸۸ از خرداد تا دی ماه فتنه به طول انجامید و در نهایت با رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای و با حماسه مردم ایران در میثاق عاشورایی با ولایت تحت عنایات ویژه امام زمان (عج) جریان فتنه برچیده شد.

وی گفت: معظم‌له درخصوص حماسه نهم دی فرمودند: «در نهم دی دست اراده الهی دیده شد و گرنه این کارها کارهایی نیست که با اراده امثال ما انجام بگیرد این کار خداست این دست قدرت الهی است این چیزها دست من و امثال من نیست.»

حجت‌الاسلام مشرفی افزود: فتنه سال ۱۴۰۱ نسبت به فتنه ۱۳۸۸ بسیار پیچیده‌تر و یک جنگ ترکیبی است البته دلیل آن هم رشد همه‌جانبه کشور در طول این سال‌هاست.

وی گفت: عامل رشد چشمگیر انقلاب و پیشرفت کشور هم، ریل‌گذاری‌های ارزشمندی است که با تدابیر حکیمانه رهبر انقلاب و ایستادگی ملت بزرگ ایران اتفاق افتاده و موجب خشم دشمن شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغاتی اسلامی خراسان جنوبی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی، اولویت‌های دیپلماسی همسایه‌محور، بی‌اثر کردن تحریم‌ها، فرمان جهاد تبیین، شیوه حکمرانی در سایه ولایت فقیه و مدیریت دوران کرونا را نمونه‌هایی از ریل‌گذاری‌های ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب ذکر کرد.

وی با بیان اینکه مناسبت‌ها و ایام الله فرصتی مغتنم برای تحقق جهاد تبیین است افزود: تکلیف ما در پرداختن به دستاوردهای ملت و نظام و بیان عظمت ملت در مقابل ضعف و زبونی دشمن بسیار مضاعف است و خود دشمنان در حال حاضر اعتراف می‌کنند ملت ایران در جایگاه رفیعی ایستاده به طوری که دور از قدرت و تیررس ماست و باید ملت ایران را به صحنه‌های کوتاه اجتماعی بکشانیم و گرنه این ملت شکست خوردنی نیست.

حجت‌الاسلام مشرفی اظهار داشت: حماسه بزرگ یوم الله نهم دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است که نشان از قوت و مقاومت ملت دارد، در شرایط فعلی نیز پروژه جدید و جنگ ترکیبی دشمن با شکست مواجه شده و تمامی اطلاعات دشمن غلط از آب درآمد لذا دست دشمن بسیار خالی است.