مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: به‌ منظور رعایت مسائل، موازین و ظرافت‌های شرعی در هزینه‌کرد زکات فطره، وجوهات جمع‌آوری ‌شده در هر شهر و منطقه، با محوریت ائمه جماعات و هیات ‌امنای مساجد بین نیازمندان همان منطقه و محل توزیع می‌شود.

رضا سلم‌آبادی روز جمعه به رسانه‌ها اظهار داشت: حدود ۵۰۰ میلیون تومان تا غروب عید فطر بابت زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفارات عمد و غیرعمد در این استان جمع‌آوری شد.

وی افزود: هنوز از مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه، مساجد و موسساتی که از شورای زکات برای جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات مجوز دارند،  میزان جمع‌آوری مبالغ اعلام نشده و به محض اینکه به دست ما برسد، آمار تکمیلی را اعلام خواهیم کرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: درخواست داریم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شماره‌گیری کد دستوری #۵*۸۸۷۷* که همه مردم با استفاده از گوشی تلفن همراه دسترسی دارند،  پرداخت زکات فطره را انجام دهند.

وی اظهار داشت: هزار و ۳۶۴ پایگاه برای جمع‌آوری فطریه و کفاره، همزمان با عید سعید فطر در استان خراسان جنوبی برپا شد که همچنان آماده دریافت فطریه و کفارات مردم هستند.

سلم‌آبادی افزود: از این تعداد ۲۷۳ پایگاه در مساجد و مصلاها، ۲۲۸ پایگاه در میادین و معابر اصلی شهرها و ۱۳۷ پایگاه در مراکز نیکوکاری، ۴۵۹ پایگاه شورای زکات روستایی و ۲۶۷ پایگاه توسط موسسات خیریه وجوه زکات فطره را جمع‌آوری می‌کنند.

وی بیان کرد: براساس قانون زکات کشور مسئولیت جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات فطریه برعهده ستاد زکات و کمیته امداد است و امسال نیز با برنامه‌ریزی‌های جلسه شورای زکات استان، موسسات خیریه و حمایتی، مراکز نیکوکاری در سطح استان با سازماندهی و نظم خاصی زکات فطره مردم را با مجوز دبیرخانه شورای زکات جمع‌آوری می‌کنند.