#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۶ هزار و ۳۱۳ فقره بلیت از طریق سامانه فروش اینترنتی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۹ درصد افزایش دارد.

مهدی گرجی روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، لزوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، فروش اینترنتی بلیت‌های مسافرتی از سال ۹۸ در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و تشکل‌های صنفی مسافری استان قرار گرفته که با استقبال قابل توجهی در استان مواجه شده است.

وی افزود: شرکت‌های حمل و نقل مسافر شهرستان بیرجند با تعداد ۱۹ هزار و ۵۷۰ فقره بلیت اینترنتی صادره بیشترین میزان فروش بلیت را در استان داشته و ۷۴ درصد بلیت‌های صادره را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: این موضوع علاوه بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، کاهش هزینه‌ها ، کاهش ترافیک شهری و مخاطرات زیست محیطی و تسهیل در دریافت بلیت برای انجام سفرهای با برنامه را در پی خواهد داشت.

وی افزود: مسافران می‌توانند از طریق وب سایت‌های اینترنتی www.payaneha.com و www.payaneh.ir و بدون مراجعه به پایانه مسافری و شرکت‌های حمل و نقل مسافر نسبت به خرید و دریافت بلیت اقدام کنند.

گرجی بیان کرد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۶۱۴۱ آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفرها است.