🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: خدمت به مردمی که همه سرمایه زندگی خود را در راه شکل گیری نظام هزینه کرده اند، توفیق است.
ملانوری با بیان این مطلب در نشست صمیمی فرمانده و جمعی از همکاران سپاه انصارالرضا(ع) استان خاطرنشان کرد: همه ما باید قدر این فرصتی که خداوند برای خدمتگزاری به مردم به ما عطا کرده را بدانیم.
🔹وی، خراسان جنوبی را استانی با ظرفیت های فراوان و با کمبودهایی زیاد خواند و تصریح نمود: وظیفه استفاده درست از این منابع و بکارگیری آنها در راستاس انتفاع عمومی و رفع مشکلات مردم، وظیفه ماست که نقش راهبری و ساماندهی و سازماندهی امور را به عهده گرفته ایم.
🔹به گفته وی؛ برای بهره برداری از این قابلیت ها باید از توان بخش غیردولتی هم استفاده شود.
🔹استاندار با اشاره به آیه شریفه” إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ” گفت: بخشی از این تغییر و تحولات به عهده دولت و بخشی نیز به دست خود مردم است.
🔹ملانوری تأکید کرد: این فرهنگ اجتماعی باید شکل بگیرد که همچون دوران دفاع مقدس، بحران های سیل و زلزله و همچنین رزمایش های کمک های مؤمنانه که شاهد حضور و همراهی پررنگ همه اقشار هستیم در بحث استفاده از ظرفیت های استان نیز این همراهی و همدلی اتفاق بیفتد.
🔹وی ادامه داد: باید این درک و بینش در مردم تقویت شود تا بدانند با این پتانسیل ها چگونه برخورد کنند تا ارزش افزوده داشته باشد و بتوانند از آن ها بهترین استفاده را ببرند.
🔹به گفته وی؛ سپاه پاسداران با توجه به ظرفیت هایی که دارد و مجموعه نیروهای بسیجی در اختیار، بسیار خوب می تواند در این زمینه کمک کند.
🔹استاندار ، اولویت استان را در شرایط فعلی، کنترل بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: اگر چه همه گیری بیماری در تمام دنیا و در کشور شایع می باشد اما از دست دادن مردم، ضایعه بسیار بزرگی است و این که ما در یک روز ۱۵ نفر از هم استانی های مان را از دست بدهیم، اصلاً قابل قبول نیست.

🔹ملانوری در تشریح علل شیوع بیماری در استان خاطرنشان کرد: فرارسیدن فصل برداشت محصول و حضور گروهی مردم در مزارع و باغات در افزایش آمار بیماران نقش مهمی داشته، اگر چه شاید کمبودهایی هم در حوزه سلامت استان داریم.
🔹وی با تأکید بر این که سلامت مردم یک ارزش است، متذکر شد: باید برای برگرداندن سلامت مردم و رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم.
🔹استاندار، رسیدگی به معیشت مردم را از برنامه های اولویت دار در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: بنده به مدیریت بومی و محلی اعتقاد دارم و فکر می کنم اگر قرار است اتفاق خاصی در این زمینه در استان رخ بدهد باید در سایه این مدیریت باشد.
🔹ملانوری تأکید کرد: هنر مدیر این است که به مدیریت مرکزی وصل نباشد و بتواند شرایط را با توجه به ظرفیت های بومی و محلی مدیریت نماید.
🔹وی افزود: برای رفع مشکلات استان، استفاده از قابلیت های موجود و نحوه بکارگیری ظرفیت ها باید در داخل مجموعه تصمیم گیری نماییم و همه با هم در راستای توسعه خراسان جنوبی با مشارکت و همدلی گام برداریم.
🔹استاندار در بخش ابتدایی صحبت هایش از سپاه پاسداران به عنوان ظرفیتی مهم در نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی جدای از ساختارهای تشکیلاتی و سازمانی، سرمایه های خاصی همچون نهادهای انقلابی دارد که منحصر بفرد می باشند.
🔹ملانوری تصریح نمود: سپاه از جمله نهادهایی است که در بدو انقلاب شکل گرفته و تا الان هم در راستای دفاع از ارزش ها به خوبی اقدام نموده است لذا در شرایط فعلی هم انتظار می رود نقش آفرینی خوبی داشته باشد و به منظور انتفاع مردم به کمک دولت ها بیاید.
🔹وی ادامه داد: از سپاه پاسداران جز این که در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، آبادانی شهرها و روستاها و محرومیت زدایی حضوری فعال داشته باشد، انتظار دیگری نمی رود.
🔹به گفته وی؛ قطعاً در سایه همراهی و همکاری می توان ارزش ها را در جامعه ساری و جاری کرد.

شایان ذکر است: در ابتدای این جلسه سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) و دیگر همراهان ایشان، توضیحات جامع و کاملی درخصوص سپاه و عملکرد مطلوب این نهاد در استان ارائه نمودند.