معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: همه امکانات لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات فراهم شده است.

سید محمد رضا طالبی  در شورای اطلاع رسانی استان با گرامی داشت روز جهانی کارگر و معلم بیان داشت: دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف برگزار می شود و تعداد کل شعب در این مرحله ۲۸۷ شعبه است که در دو شهرستان درمیان و خوسف از نظر تعداد شعب نسبت به دوره اول انتخابات تغییری نداشته ایم.

وی افزود: در این دوره از انتخابات ۵۶ شعبه در شهرستان درمیان و ۴۳ شعبه در شهرستان خوسف داریم و در شهرستان بیرجند نسبت به مرحله اول انتخابات، دو شعبه سیار به تعداد شعب دوره اول انتخابات مجلس اضافه شده است.

به گفته طالبی برای اینکه انتخابات سالم و امنی را برگزار کنیم، جلسات ستاد انتخابات استان به طور منظم برگزار و موضوع های مورد نظر بررسی و در هیئت تبلیغات انتخابات هم جلساتی برگزار شده و مکان های برای تبلیغات نامزدها مشخص شده است.

وی تصریح کرد: صدا و سبما هم مستند ۲۰ دقیقه ای و مناظرت را در حال ضبط دارد و کار قرعه کشی برنامه ها نامزدها از صدا و سیما هم انجام شده و آموزش های لازم برای همه اعضای شعب در حال برگزاری است.

وی خاطر نشان کرد: به اندازه کافی تعرفه انتخابات سفارش داده شده و برنامه زمانبندی از سوی وزارت کشور در این زمینه ابلاغ شده که بر این اساس در استان عمل می کنیم.

معاون استاندار از توجیه دستگاه های خدمات رسان در خصوص انتخابات خبر داد و گفت: جلسات توجیهی نامزدها و مسئولان ستادهای آنها با حضور مسئولان مربوط در فرمانداری بیرجند برگزار شد.

طالبی ادامه داد: برای برگزاری مرحله دوم انتخابات همه تجهیزات و امکانات مورد نیاز پیش بینی و آمادگی صد در صدی در این خصوص را داریم.

وی با اشاره به سختی کار اخذ رای با توجه به سرمای هوا در مرحله اول انتخابات تصربح کرد: در یکی از شعب قاینات پنج کیلومتر عوامل شعبه سیار، صندوق اخد رای را برای گرفتن اهالی روستاها حمل کرده اند و گروه های جهادی هم به حضور سالمندان در انتخابات کمک خوبی کردند.

وی متذکر شد: همه افرادی که در شعب انتخابات به عنوان عوامل بدگزاری آن حضور دارند، باید در انتخابات بی طرف باشند در غیر این صورت مجرم شناخته خواهند شد.

وی با اشاره به آیات و روایات از خداوند به عنوان اولین معلم و حضرت رسول (ص) به عنوان دومین معلم یاد کرد و افزود: پیامبر (ص) شرط آزادی اسرا را با سواد کردن تعدادی از مسلمانان قرار داد که این موضوع نشانگر اهمیت آموختن علم و دانش است.

وی با بیان اینکه هر چند وضعیت آموزش و پرورش کشور مناسب نیست، ادامه داد: اقدامات مناسب بسیاری در دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش در عرصه های مختلف انجام شده که باید واقعیت ها در این زمینه در هفته معلم به خوبی توسط رسانه ها منعکس شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های برای هفته گرامی داشت مقام معلم در استان پیش بینی شده، از رسانه ها خواست همکاری لازم را برای انعکاس این برنامه ها انجام دهند..

طالبی بیان داشت: کار و کار وکارگر در اسلام از جایگاه رفیعی برخوردار است و پیامبر اسلام (ص) فرمودند: من بر دستان پینه بسته کارکر بوسه می زنم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور