🔸حمام قدیمی سرایان شامل مسجد، کاروانسرا، آب انبار، حمام و بازار قدیمی است که با شماره ۸۷۳۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایان گفت: عملیات مرمت این اثر تاریخی ارزشمند که بسیار مورد توجه مردم شهر سرایان و شهر‌ها و روستا‌های اطراف است، از خرداد ۱۳۹۶ و در شرایطی که اعتبار مورد نیاز تامین نشده بود با مساعدت اداره کل میراث فرهنگی استان، آغاز شده بود.
محمد عرب افزود: مرمت حمام تاریخی شهر سرایان با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان در مدت ۳ سال انجام شد.
عرب افزود: این حمام تاریخی علاوه بر امکانات حمام سنتی با تلفیق تکنولوژی‌های نوین دارای بوفه، نمازخانه، حمام ترکی، خزینه (جکوزی) است.

وی  جمع آوری طاق‌ها و پوشش سقف در قسمت‌های آسیب دیده و اجرای مجدد، ساخت سرویس بهداشتی، اصلاح سیستم فاضلاب، بازسازی دوش متناسب با معماری سنتی، اجرای گرمایش از کف، لوله کشی تاسیسات آبی، اجرای سنگ فرش کف و دیواره‌ها تا ارتفاع یک متر، مرمت سر در ورودی و بازسازی کامل ورودی حمام کوچک، آجر فرش کف رختکن و ورودی ها، تکمیل فضای حمام ترکی، احیاء خزینه با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، اصلاح سیستم تامین انرژی از نفت گاز و سفید به گاز شهری، نصب تجهیزات موتورخانه اعم از منابع ذخیره آب، پمپ ها، اجرای سیستم برق از جمله اقدامات مرمتی صورت گرفته در این بنای تاریخی است.

حمام قدیمی سرایانشامل مسجد، کاروانسرا، آب انبار، حمام و بازار قدیمی با شماره ۸۷۳۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.