معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: چهار نفر متهم که در اقدام وحشیانه یک بچه شتر را در شهرستان زیرکوه آزار و اذیت کرده و فیلم آن را منتشر کرده بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی‌اکبر حیدری اظهار داشت: ماموران پلیس در خراسان جنوبی با رصد فضای مجازی ویدئوی کوتاه را مشاهده کردند که افرادی در شهرستان زیرکوه طی اقدام وحشیانه با تحریک چند قلاده سگ موجب آزار و اذیت یک نفر بچه شتر شده و تصاویر این اقدام خود را منتشر کرده‌اند که بلافاصله موضوع پیگیری شد.

وی بیان کرد: ماموران با پایش مستمر فضای مجازی اطلاعاتی در این خصوص کسب کردند و چهار عامل حیوان‌آزاری را که با این اقدام خود موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم به‌ویژه حامیان حیوانات شده بودند؛ در شهرستان زیرکوه شناسایی کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی افزود: ماموران در عملیاتی ضربتی و کمتر از ۲۴ ساعت از انتشار ویدئوی این حیوان‌آزاری، چهار متهم را با هماهنگی مقام قضایی در ۲ عملیات جداگانه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهمان به صراحت به جرم منتسبه اعتراف کردند گفت: چهار متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند تا پاسخگوی عمل غیرانسانی خود باشند.

سرهنگ حیدری با اشاره به ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی افزود: هرگونه انتشار فیلم و تصاویر مربوط به حیوان‌آزاری در فضای مجازی به طور جد رصد و در صورت مشاهده با انتشاردهندگان آن که باعث جریحه‌دار شدن احساسات هموطنان می‌شود، با جدیت برخورد خواهد شد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر حاجی‌آباد مرکز شهرستان مرزی زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند است.