🔹رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با ظرفیت های بسیار گسترده ای که در مقوله مبلغان، مبلغات، هیأت ها و مؤسسات دینی و قرآنی در زیرمجموعه خود، می تواند در حوزه انتخابات به ویژه در مشارکت بالای مردم نقش آفرینی کند.
مهدی مرادی در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ستاد انتخابات استان مدتی است کارش را آغاز کرده، خاطرنشان کرد: این ستاد کمیته های مختلف و متعددی دارد که یکی از این کمیته های مهم، کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان است.
🔹به گفته وی؛ این کمیته وظیفه اطلاع رسانی، رصد و پایش مباحث تبلیغاتی را بر عهده دارد و سعی کرده ایم محور کار را بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق رأی قرار دهیم.
🔹وی با بیان اینکه برنامه های متعددی در این کمیته برنامه ریزی شده، تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که با ایجاد هم افزایی و همدلی بین رسانه های استان ، در زمینه اطلاع رسانی دستاوردهای نظام، امیدآفرینی و تبیین اهمیت انتخابات اقدامات مؤثری انجام گیرد.
🔹مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه خانه مطبوعات، مدیران رسانه های مکتوب، فضای مجازی و پایگاه های خبری و نیز فعالان فضای مجازی استان به عضویت کمیته اطلاع رسانی درآمده اند، اظهار داشت: از تمامی رسانه های استانی بازدید شده و هم اندیشی های لازم در جهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات صورت گرفته است.
🔹مرادی با اشاره به نشست هایی برگزار شده با روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان در این زمینه، گفت: مشکلی که در این راستا وجود دارد این است که کارشناس روابط عمومی اغلب دستگاه ها، علاوه بر وظیفه اصلی خود، چند وظیفه دیگر را هم انجام می دهند.
🔹وی از برپایی تورهای رسانه ای در راستای معرفی ظرفیت های استان و اقدامات دولت در دو سال گذشته گفت و اضافه کرد: تاکنون تورهای رسانه ای استان به دو شهرستان طبس و قاین رفته و به زودی از شهرستان دیگر استان نیز بازدید خواهند کرد که در این تورها هدف این بوده که به نوعی دستاوردهای انقلاب اسلامی و همچنین دولت سیزدهم را معرفی می کنیم.
🔹به گفته وی؛ تمامی رسانه ها در این زمینه پای کارند و فعالیت می کنند.
🔹رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان با اشاره به ظرفیت های سازمان تبلیغات اسلامی در مقوله مبلغان، مبلغات، هیأت ها و مؤسسات دینی و قرآنی، یادآور شد: می توان از این ظرفیت ها برای تبلیغ دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی استفاده و هم افزایی بیشتری انجام داد.
🔹مرادی با بیان اینکه خراسان جنوبی همیشه در بحث حضور و همراهی مردم در مناسبت ها اول یا دوم بوده، تصریح کرد: در سخت ترین شرایطی که احساس می کردیم شاید عملکرد مسئولان باعث چالش شود، مردم در صحنه بوده و مشارکت بالایی داشته اند.
🔹به گفته وی؛ با روحیه انقلابی و مردمی که دولت سیزدهم دارد، بطور حتم شاهد حضور پرشورتر مردم استان پای صندوق های رأی خواهیم بود.
🔹وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در تلفیق میز و میدان تبحر خوبی از خود نشان داده، گفت: در حال حاضر ۲۶ نماز جمعه در استان وجود دارد و استاندار خراسان جنوبی در نمازجمعه ۱۱ شهرستان شرکت کرده و خدمات دولت و نظام را تبیین کرده اند.
🔹 مدیرکل حوزه استاندار با اشاره به اینکه این روحیه را در بین مسئولان استان تبیین می کنیم که هیچ شأنی بالاتر از خادمی مردم ندارند، بیان داشت: باید مسئولان این را بدانند که این میزی که به آنها داده شده سبب تفاوت آنها از مردم نیست و مردم ولی نعمت های ما هستند.
🔹مرادی با بیان اینکه از مرحله تبیین تقریباً خارج می شویم و مردم را باید ترغیب کنیم، تصریح کرد: مرحله ترغیب مرحله ای خاص و ویژه و تلفیقی از تبیین و تبلیغ است.
🔹مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم در این دیدار به تشریح حوزه وظایف و اختیارات این مجموعه پرداخت و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی، مردمی‌ ترین مجموعه ای است که در مسیر ترویج ارزش های الهی و خدمت به مردم می‌تواند کمک کار دولت‌ها باشد.
🔹حجه الاسلام سالاری تأکید کرد: حلقه های میانی باید در بحث انتخابات احساس وظیفه کنند و همت شان را بر حضور حداکثری بگذارند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور