مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: طی ۴۸  پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر عملیات برف‌‎روبی در محورهای مواصلاتی این استان انجام شده است.

اسدالله جلال‌زاده  بیان کرد: این حجم از عملیات برف‌روبی در راه‌های اکثر شهرستان‌های استان جز شهرستان نهبندان انجام شده است.

وی از بازگشایی کامل محورهای اصلی و شریانی استان با همکاری پلیس راه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در پی بارش‌های سنگین برف طی شبانه‌روز گذشته و کاهش دید افقی با کندی تردد و انسداد موقت در برخی محورها مواجه بودیم که با همکاری مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، پلیس راه و گروه‌های امدادی، تمامی مسیرهای اصلی و شریانی استان در کمترین زمان ممکن بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۳۰ راهدار استان در قالب تیم‌های راهداری به کاربران جاده‌ای خدمات‌رسانی کردند افزود: ۱۸۳ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در سطح استان و ۳۳ باب راهدارخانه مشغول خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای و هم استانی‌ها بوده‌اند.

وی گفت: محورهای مواصلاتی استان با بیش از ۲۷ دوربین نظارتی به شکل آنلاین توسط همکاران حاضر در مرکز مدیریت راه‌های خراسان جنوبی رصد و پایش می‌شود و به محض تغییرات جوی و شروع بارش‌ها، اقدامات پیشگیرانه در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.

جلال‌زاده با اشاره به اینکه اکیپ‌های راهداری با تجهیزات کامل همچنان در جاده‌ها آماده‌باش هستند افزود: شماره تلفن گویای ۱۴۱ و سایت مرکز مدیریت راه‌های کشور و اپلیکیشن ۱۴۱ به‌طور ۲۴ ساعت پاسخگوی هموطنان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت جاده‌های استان است.

وی همچنین به وقوع حادثه برای ۲ نفر از راهداران استان هنگام برف‌روبی در محور سربیشه – درح اشاره کرد و گفت: این راهداران روز گذشته در اثر لغزندگی و یخ‌زدگی محور در حین عملیات برف‌روبی، دچار جراحت شدند و به بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند انتقال یافتند که یکی از راهداران از بیمارستان ترخیص و حال عمومی راهدار دیگر خوب گزارش شده است.

خراسان جنوبی بیش از ۱۷ هزار کیلومتر راه دارد و ششمین استان از نظر طول راه‌ها در کشور است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور