مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت بحث برند و برندسازی در حوزه تولیدات محصولات تعاونی بیان کرد: در حال حاضر ۳۶ تعاونی خراسان جنوبی ثبت برند را انجام داده‌اند.

 غلامرضا اشرفی، امروز شنبه ۱۲ شهریور در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در خراسان جنوبی هزار و ۱۶ تعاونی فعالیت می‌کنند که گرایش‌های مختلف تولیدی، توزیعی، کشاورزی و مسکن دارند.

، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در جای جای استان مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: طی یک سال گذشته و در دولت سیزدهم ۴۲ تعاونی به مجموعه تعاونی‌های ما در استان افزوده شد.

اشرفی با بیان اینکه یکی از رویکردهای ما این است که برای ایجاد تعاونی‌ها نیازسنجی در شهرستان‌ها نیز صورت گیرد، تصریح کرد: طی یک سال گذشته ۸۱۹ فرصت شغلی در بخش تعاون خراسان جنوبی ایجاد شده است و در همین بازه زمانی تعاونی‌ها ۱۵ میلیون دلار ارزآوری برای استان داشته‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: طی یک سال گذشته صادرات محصولات تعاونی‌های خراسان جنوبی ۱۵ میلیون دلار ارزآوری برای استان داشته‌ است؛ همچنین در یک سال گذشته ۴۶۰ مورد نظارت بر تعاونی‌ها صورت گرفته است.

خراسان جنوبی؛ از استان‌های برتر در ساخت مسکن مهر

غلامحسین حسینی، رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: در سال‌های گذشته ۸۰۰ هزار مسکن مهر توسط بخش تعاون ساخته شد.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۳۱ هزار واحد مسکن مهر ساخته شد، گفت: خراسان جنوبی در زمینه ساخت مسکن مهر جز استان‌های برتر بود که این موضوع را با سرعت پیش برد.

رئیس اتاق تعاون خراسان جنوبی بیان‌کرد: طبق سیاست‌گذاری‌های دولت سیزدهم و با توجه به قوانین مصوب مجلس بخش زیادی از واحدهای طرح نهضت جهش تولید مسکن توسط تعاونی‌ها ساخته خواهد شد.

حسینی با اشاره به اینکه اتاق تعاون ۶ هزار نفر را برای مسکن کارگری ساماندهی می‌کند، یادآور شد: بخشی از انبوه سازان خراسان جنوبی نیز در حوزه مسکن کار خود را شروع کرده‌اند.

وی با تأکید بر موفقیت تعاونی‌های مصرف در توزیع کالاهای مورد نیاز مردم، یادآور شد: در زمان حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی این تعاونی‌ها بسیار موفق ظاهر شدند.