خاطره پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹، برای مردم ایران فراموش نشدنی و به یاد ماندنی است؛ روزی که یکی از پیچیده ترین عملیات های نظامی امریکا با شکست روبه رو شد و چهره دشمن واقعی انقلاب اسلامی بیش از هر زمانی نمایان، و الهی بودن انقلاب اسلامی نیز برای جهانیان روشن شد.

در حقیقت طوفان شن به عنوان ماموران خداوند متعال، هیمنه آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی که با تمامی توان و بهره گیری از امکانات نظامی برای پیاده سازی اهداف شیطانی خود به ایران آمده بود در هم شکست.

آنچه در طبس گذشت، مصداقی برای سوره فیل بود و پنجم اردیبهشت، یوم الفیل دیگری و آمریکای جنایتکار ابرهه ای دیگر.

غلبه حق بر باطل و پیروزی نور بر ظلمت، وعده راستین خداوند است که اینک و بعد از گذشت ۴۴ سال از آن واقعه تاریخی، بار دیگر «عملیات وعده صادق» مصداق بارز وعده الهی بود که آرامش و اطمینان را نصیب ایران و ایرانی کرد.

سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام این واقعه بزرگ، سردار شهید “محمد منتظر قائم” و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان انقلاب، توفیقات روزافزون ملت سرافراز ایران را در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحت منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای مدظله‌العالی را از درگاه ایزد منان آرزومند است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور