مردم شهرهای مختلف خراسان جنوبی بعد از نماز جمعه ۲۱ مهر ماه همگام با سایر هموطنان در حمایت از عملیات غرورآفرین طوفان الاقصی و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین راهپیمایی کردند.

راهپیمایی مردمی حمایت از مقاومت فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی امروز همزمان با سراسر کشور بعد از نماز جمعه در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی برگزار شد.

این راهپیمایی در مرکز استان بعد از اقامه نماز جمعه با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان از مصلی المهدی (عج) به سمت میدان نماز بیرجند برگزار شد و راهپیمایان در حمایت از مردم و کودکان مظلوم غزه یکصدا شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «لبیک یا غزه» و «لبیک یا خامنه‌ای» سر دادند.

طنین فریاد حمایت از مردم فلسطین در خراسان جنوبی + فیلم

مرد و زن، پیر و جوان امروز همراه با جامعه روحانیون و دانشگاهیان، خانواده شهدا و ایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی در صفوف راهپیمایی جنایات رژیم صیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کردند و با فریاد الله اکبر و لا الله الا الله، وحدت مسلمانان در مقابل اسرائیل غاصب را خواستار شدند.

نمازگزاران با در دست داشتن تمثال امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و سردار شهید سلیمانی همچنین پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و فلسطین و دست نوشته‌هایی با مضمون آزادی فلسطین از دست اشغالگران قدس، بار دیگر همبستگی ملت ایران برای حمایت از مردم فلسطین را نشان دادند.

 

راهپیمایان ضمن انتقاد شدید از سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه، خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به این حملات وحشیانه شدند.

در میان راهپیمایان مسوولان استان از جمله معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی، فرمانداران، ائمه جمعه و بخشداران نیز حضور داشتند.

طنین فریاد حمایت از مردم فلسطین در خراسان جنوبی + فیلم

حضور پرشور جوانان و نوجوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان در میان جمعیت جلوه‌ای خاص به این اجتماع بزرگ بخشیده بود.

یک فرهنگی بازنشسته در حاشیه راهپیمایی به خبرنگار ایرنا گفت: با انجام عملیات طوفان الاقصی توسط حماس هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی در هم شکست.

طنین فریاد حمایت از مردم فلسطین در خراسان جنوبی + فیلم

حوا خزاعی با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه کشتن کودکان افزود: ما امروز آمده‌ایم تا با فریادهای خود حمایت از فلسطین مظلوم را به دنیا اعلام کنیم و بگوییم ملت ایران همیشه پشتیبان فلسطین است.

در پایان راهپیمایی قطعنامه سراسری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرائت شد و راهپیمایان با تایید آن و سردادن شعار الله اکبر بار دیگر خشم و انزجار خود را نسبت به حملات ددمنشانه اسراییل نشان دادند و خواستار واکنش جوامع جهانی در برابر این جنایات شدند.