سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به فرارسیدن ایام بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و شروع سال تحصیلی جدید وافزایش تقاضا برای خرید لوازم التحریر، کیف، کفش و سایر ملزومات تحصیلی سازمان صنعت،معدن وتجارت با هماهنگی و هم افزایی دستگاههای مرتبط به منظور بازرسی و نظارت برقیمت، تامین و توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت دار این ایام «طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی » را جهت جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی اجرا می کند.
عباس جرجانی با اشاره به اینکه این طرح از امروز ۱۲ شهریورماه آغاز شد وتا ۷ مهرماه ادامه دارد افزود این طرح با محوریت تشدید نظارت و بازرسی و لحاظ نمودن اهدافی از جمله « نظارت بر واحدهای صنفی عرضه کننده پوشاک، کیف و کفش، لوازم التحریر، نظارت بر عملکرد مؤسسات آموزشی علمی و سایر آموزشگاه ها در اخذ شهریه ها، نظارت ویژه بر تعیین و رعایت نرخ سرویس های ایاب و ذهاب مدارس» اجرا می شود.
جرجانی خاطر نشان کردانجام گشت های مشترک و رسیدگی سریع و بموقع به گزارشهای مردمی ؛ ممانعت از فروش اجباری کالا ؛ رعایت درصد سود خرده و عمده فروشی ؛ نصب برچسب قیمت و بررسی فاکتورها از مهمترین اولویتهای اجرای این طرح می باشد .
وی اظهار داشت: سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان در طول اجرای طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است.
وی در پایان افزود: همشهریان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت و… مراتب به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اعلام نمایند، تا ضمن اعزام بازرسان به واحد متخلف، در صورت احراز تخلف، با متخلفان به صورت جدی برخورد شود.