مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت :نذورات قربانی مردم خیر و نوع دوست استان در اسرع وقت با اولویت سالمندان، بیماران صعب‌العلاج و فرزندان ایتام و محسنین در قالب طرح «نذر قربانی» توزیع می شود.
رضا سلم‌آبادی اظهار داشت: پیش بینی می‌شود امسال با جذب چهار میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی شاهد رشد ۵۴ درصدی کمک‌ها در طرح «نذر قربانی» نسبت به سال گذشته باشیم.
وی افزود: امسال همچنین از دستگاه‌های اجرایی به منظور هدفمند کردن نذرهای قربانی با اجرای طرح «هر دستگاه اجرایی یک قربانی» درخواست مساعدت کرده‌ایم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: ۳۱۲ پایگاه برای جمع‌آوری نذر قربانی در نقاط مختلف استان برپا می‌شود که ۱۵۸ مورد ثابت و بقیه سیار است.
وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای اجرای طرح «هر مسجد یک قربانی» نیز با همکاری مساجد، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های بسیج انجام شده است.
سلم‌آبادی با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت شوراهای زکات روستایی، حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین، خیران و مراکز نیکوکاری در طرح نذر قربانی امسال اظهار داشت: مردم و خیران می‌توانند از طریق روش‌های نوین و الکترونیکی نسبت به ادای نذر خود اقدام کنند.
وی گفت: استفاده از اپلیکیشن‌های سنا، سکه، بله، بام و ایوا، کد دستوری #۰۵۶*۱*۸۸۷۷*، و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ از جمله روش‌های پرداخت الکترونیکی کمک‌ها و نذرهای مردم به ویژه با توجه به شیوع ویروس کرونا است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۸۲ میلیون تومان در طرح نذر قربانی جمع‌آوری شد که ۱۰۹ درصد تحقق برنامه را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه ۲۵ هزار و ۵۵۰ خانوار نیازمند سال گذشته از این کمک‌ها بهره‌مند شدند گفت: هزار و ۲۴۸ راس دام و ۲۷ هزار و ۵۷۰ کیلوگرم گوشت سال گذشته در طرح نذر قربانی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد.