دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: طرح قرنطینه هوشمند با واکسینه شدن ۷۰ درصد جامعه هدف در برابر بیماری کرونا در استان اجرا خواهد شد.

غلامرضا شریف زاده، پ به رسانه‌های گروهی گفت: طی هفته‌های آینده با ورود محموله جدید واکسن کرونا و واکسینه شدن ۷۰ درصد جامعه هدف، طرح قرنطینه هوشمند در استان اجرا خواهد شد.

، وی افزود: با اجرای طرح قرنطینه هوشمند برای ارائه خدمات مانند بلیت هواپیما، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، شرکت دانشجویان در کلاس‌های حضوری و استفاده از خوابگاه داشتن کارت واکسن الزامی است.

شریف زاده تصریح کرد: حدود ۶۱ درصد جامعه هدف در نوبت اول واکسینه شده و ۳۰ درصد جامعه هدف در نوبت دوم واکسینه شده‌اند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی اظهار کرد: روند واکسیناسیون در استان به سرعت در حال افزایش است؛ در چند روز گذشته شاهد کاهش موارد ابتلاء و بستری در استان بوده‌ایم به طوری که موارد بستری به زیر ۲۰۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه اکنون ۲۰ درصد دانش آموزان خراسان جنوبی تا کنون واکسینه شده‌اند، تصریح کرد: از ۸۳ هزار و ۲۴۶ نفر دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال استان، تاکنون ۱۷ هزار و ۱۲۷ نفر، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

شریف زاده همچنین از ورود محموله جدید واکسن در هفته آینده نیز خبر داد و در خصوص آمار فوتی‌های کرونا در استان گفت: مرگ و میر ناشی از این ویروس در هفته اول شهریور ماه به طور متوسط ۳ و سه دهم نفر در روز بوده که این رقم در هفته اول مهر به دو و سه دهم نفر در روز کاهش یافته است.

وی گفت: همچنین تعداد بستری‌ها در دهه اول شهریور ۲۸۵ نفر بود که با کاهش ۷۲ درصدی به ۷۵ نفر رسیده و میانگین آزمایش‌های مثبت کرونا نیز از ۴۲۶ نفر در دهه اول شهریور به ۱۳۶ نفر رسیده که ۶۸ درصد کاهش رانشان می‌دهد.