🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی به همراه مدیرعامل بنیاد علوی، از شرکت تولیدی صنایع دستی نورافشان روستای ماه بانو در شهرستان مرزی درمیان بازدید کرد.
میرجعفریان در این بازدید اظهار داشت: طرح‌های صنایع دستی باید تقاضا محور باشند تا برای فروش در بازار با مشکل مواجه نباشیم.
🔹سیدکمال‌الدین میرجعفریان اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان امضا شد، خوشه‌های صنایع دستی از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند خواهند شد.
🔹وی ادامه داد: با توجه به این که بیشتر مشکل تولیدکنندگان صنایع دستی در مناطق محروم، اقدامات مربوط به ضمانت نامه‌های بانکی است طبق هماهنگی‌های صورت گرفته از ضمانت زنجیره‌ای استفاده خواهد شد.
🔹مدیرعامل بنیاد علوی نیز گفت: آماده هرگونه حمایت از صنایع دستی توجیه‌دار هستیم و این اقدام باید به سمتی برود که صنایع دارای متقاضی مورد حمایت قرار گیرند.
🔹محسن منصوری در بازدید از شرکت تولیدی صنایع دستی نورافشان روستای ماه بانو در شهرستان مرزی درمیان افزود: برای صنایع دستی باید به بازار کلان نگاه کرد و اینکه چه درآمدی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کند.
🔹وی گفت: صنایعی که متقاضی نداشته باشند، علاوه بر انباشته شدن کالا، سبب زیان تولیدکنندگان در مناطق محروم خواهد شد.
🔹شایان ذکر است: مدیرعامل بنیاد علوی امروز پنج شنبه، با هدف بررسی روند پیشرفت برنامه‌های سند توسعه درمیان در چارچوب تفاهم‌نامه امضا شده بین بنیاد مستضعفان و استانداری خراسان جنوبی، به این شهرستان مرزی سفر کرد.