استاندار خراسان جنوبی گفت: نهبندان، شهرستانی با ثروت‌های فراوان است و طرح‌های اقتصادی متناسب با ظرفیت‌های این شهرستان تا ۲ هفته آینده معرفی می‌شود.

 “حمید ملانوری” در دیدار “مصطفی نخعی” نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی که در تهران انجام شد، افزود: کویر لوت، کوه‌های مینیاتوری، شرایط مساعد برای پرورش شتر، جاذبه‌های گردشگری و محصولات کشاورزی هر کدام به تنهایی می‌تواند ارزش افزوده زیادی را برای شهرستان نهبندان به همراه داشته باشد.

وی از اهداف و برنامه‌های ستاد توسعه خاوران گفت و تصریح کرد: ما در ستاد توسعه خاوران به صورت نقطه به نقطه، فرصت‌های خدادادی مناطق مختلف استان را شناسایی کرده و برای بهره‌برداری از آنها برنامه‌ریزی می‌کنیم.

استاندار خراسان جنوبی رایزنی برای یافتن متقاضیان و استقبال از سرمایه‌گذاران دارای اهلیت و صلاحیت را از دیگر برنامه‌های ستاد توسعه خاوران عنوان کرد و گفت: استان برای همراهی با سرمایه‌گذاران توانمند و اهل کار، آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: توان و تخصص سرمایه‌گذار، شرط بسیار مهمی در اجرای پروژه و موفقیت طرح اقتصادی است.

ملانوری سپس به مطالبه مردم نهبندان مبنی بر راه‌اندازی طرح صنعتی استیل کورد در این شهرستان همچنین توجیه‌پذیر بودن این طرح در شهرستان بیرجند اشاره کرد و گفت: از آنجایی که این طرح به صورت صد درصدی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود و سرمایه‌گذار هم تمایل به احداث کارخانه در بیرجند دارد لذا همراهی‌های لازم برای اجرایی کردن این طرح با سرمایه‌گذار صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به مطالبه مردم شریف نهبندان با همکاری نماینده شهرستان سایر طرح‌های مشابه دارای توجیه اقتصادی و البته متناسب با ظرفیت‌های موجود، ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: تا ۲ هفته آینده طرح‌های مورد نظر معرفی می‌شود و زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد طرح‌ها در شهرستان نهبندان فراهم خواهد شد.

این دیدار در تهران و با موضوع بررسی شرایط ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان نهبندان انجام شد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.