🔹استاندار خراسان جنوبی بر ضرورت توجه به امر اقامه نماز جماعت در دستگاه های اجرایی، مدارس و دانشگاه ها تأکید کرد.
اد قناعت  در شورای اقامه نماز استان با اشاره به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه اقامه نماز متذکر شد: ارزیابی‌ دستگاه‌های اجرایی در حوزه نماز را نمی‌توان با یک نسخه واحد پیچید.
🔹به گفته وی؛ انتظار است ارتباط مدیران با ستاد اقامه نماز استان بیشتر باشد.
🔹وی بر لزوم ثبت عملکرد و فعالیت‌های دستگاه‌ها در حوزه نماز در سامانه سجاده تأکید کرد و افزود: با توجه به گلایه دستگا‌های اجرایی این سامانه ارزیابی اشکالاتی دارد که باید احصا شده و طی نامه‌ای برای اصلاح و به روزرسانی به تهران منعکس شود.
🔹استاندار تأکید کرد: حضور مدیران در نماز جماعت ادارات الزامی است و کم کاری در این زمینه قابل اغماض نمی باشد و در ارزیابی‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.
🔹قناعت با اشاره به اهمیت جایگاه نمازخانه‌ها در دستگاه‌های اجرایی استان عنوان کرد: مدیرانی که مکان مناسب و تمیزی را برای نمازخانه‌ در ادارات اختصاص داده اند، مورد تشویق قرار بگیرند.
🔹وی با بیان اینکه نسبت به موضوع نماز در مدارس و دانشگاه‌ها باید حساس‌تر باشیم، ادامه داد: تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته اما با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و ترویج منکرات در سطح جامعه، این اقدامات کافی نیست و باید بیشتر مورد توجه باشد.
🔹استاندار با اشاره به اینکه تأمین موکت و تجهیزات نمازخانه‌های مدارس هم در دستور کار است، گفت: انتظار است در ستاد اقامه نماز بیشتر مباحث نرم افزاری برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز مدنظر قرار گیرد.
🔹قناعت بیان کرد: هیأت نظارت متناظر در استان تشکیل شود و بر روند اجرای آیین‌نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز مصوب هیأت وزیران در دولت سیزدهم تأکید داشته باشد و وظایف دستگاه‌های اجرایی در این زمینه احصا شود.
🔹وی در پایان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه، گفت: انتظار است اقدامات تبلیغی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات انجام شود و چله خدمت و مراسم یادبود شهدای خدمت تداوم یابد تا شاهد حضور پرشور مردم باشیم.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور