استاندار خراسان جنوبی بر برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت برای دانشجویان و قشر جوان جامعه در راستای معرفی ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف از جمله بخش واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی تاکید کرد.

جواد قناعت در دیدار جمعی از جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: در سطح کشور و خراسان جنوبی به برکت نظام اسلامی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم که به درستی برای مردم تبیین و تشریح نشده است.

وی ادامه داد: با برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت باید این ظرفیت‌ها و پیشرفت‌ها به خوبی برای دانشجویان و قشر جوانان جامعه معرفی و تبیین شود.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه برخی جوانان جامعه ما در اسارت فضای مجازی غرب و دشمنان هستند و اینک باید این افراد با کار فرهنگی و روشنگری آزاد شوند، بیان کرد: یکی از رسالت‌های سنگین همه ما این است که این افراد را از این اسارت در بیاوریم.

قناعت مجهز بودن دشمن در حوزه سخت افزاری، هنرمندانه کار کردن دشمن در حوزه نرم‌افزاری، بی‌کفایتی مدیران گذشته و ترک فعل‌های صورت گرفته، نبود بصیرت و تحلیل سیاسی درست را از عوامل مهمی دانست که باعث شده برخی جوانان جامعه ما همچنان در اسارت فضای مجازی دشمنان باشند.

وی بیان کرد: برخی ترک فعل‌ها و بی کفایتی‌های مسئولان در گذشته باعث شده اعتماد عمومی مردم به نظام کاهش یابد.

قناعت با اشاره به اقدامات خبیثانه انگلیس در گذشته بر علیه ایران، بیان کرد: متاسفانه امروز برخی خواص و افراد، این کشور خبیث را تطهیر می‌کنند.

وی با تاکید براینکه باید در خصوص برخی مسائل قدرت تحلیل سیاسی مردم را بالا ببریم و این اقدام باید به همت جوانان انقلابی و جهادی صورت گیرد، عنوان کرد: باید تک تک جوانان و افراد صاحب نفوذ با تبیین درست و روشنگری تلاش کنند که جوانان ما تحت ثاتیر فضای مجازی غرب قرار نگیرند.

استاندار خراسان جنوبی با ذکر این نکته که برای تحلیل برخی موضوعات نیاز به مرور تاریخ نه چندان دور ایران اسلامی داریم تا بفهمیم که آمریکا و انگلیس و در مجموع استکبار جهانی چه دشمنی‌ها و کینه‌های نسبت به ایران داشته‌اند، عنوان کرد: باید در خصوص این موضوعات با روشنگری، قدرت تحلیل سیاسی مردم را بالا ببریم.

قناعت عنوان کرد: اینکه برخی اذعان دارند که ما کشوری دچار چالش و مشکل هستیم، جای سوال است چرا هر روز کشورهای غرب برای براندازی و تضعیف ایران اسلامی برنامه‌ریزی می‌کنند، پس همه بدانیم که ایران اسلامی رو به پیشرفت و تعالی است.

وی در پاسخ به دغدغه برخی جوانان درخصوص تسریع در تکمیل خانه جوان بیرجند هم گفت: تکمیل خانه جوان شهر بیرجند با پیشرفت ۸۵ درصدی به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

قناعت با اشاره به ادامه‌دار بودن نشست خود با جوانان، گفت: در خصوص حل برخی مسائل جلسات تخصصی و موردی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شود و مسائل مورد بررسی قرار گیرد و مسائل غیرقابل حل به نشست با استاندار برای بررسی و ارائه راهکارها منتقل شود.

وی یکی از رسالت‌های اصلی افرادی صاحب نفوذ را ایجاد روحیه امید در جامعه و مردم دانست و گفت: همه بدانیم که انقلاب اسلامی ایران دارای صاحب و ریشه‌های قوی و محکم است و مردم نباید ناامید شوند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در خصوص برگزاری برنامه‌های شاد برای عموم مردم همراهی‌های و کمک‌های لازم را خواهیم داشت، از جوانان خواست برگزاری این برنامه‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

قناعت همچنین از مسئولان خواست که ظرفیت خالی دستگاه‌های اجرایی را به قشر جوان جامعه اختصاص دهند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور