مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی با ۱۶ غرفه در نمایشگاه بین المللی گردشگری حضور خواهد داشت تا از این فرصت برای معرفی جاذبه های استان استفاده شود.

هادی شاه وردی= اظهارکرد: صنعت گردشگری به عنوان یکی از سه پیشران اصلی توسعه اقتصادی خراسان جنوبی در برنامه راهبردی و توسعه استان تعریف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به اینکه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری با سابقه تاریخی چند هزار ساله در استان خراسان جنوبی وجود دارد، بسیاری از مردم با خیلی از این جاذبه‌ها آشنایی ندارند و حضور در این‌گونه نمایشگاه‌ها یکی از بهترین راه‌های معرفی وشناساندن ظرفیت‌های گردشگری استان است.

شاه وردی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی با ۱۶ غرفه در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته حضور خواهد داشت، گفت: از این ۱۶ غرفه تعداد ۱۱ غرفه به ۱۱ شهرستان استان اختصاص خواهد یافت و پنج غرفه دیگر برای انجمن های گردشگری و … است.

شاه وردی با بیان اینکه نمایشگاه از ۲۳ بهمن ماه تا ۲۶ بهمن ماه برگزار خواهد شد، یادآور شد: سال گذشته استان خراسان جنوبی با ۴۲۸ متر در حوزه گردشگری و ۳۵۰ متر در حوزه‌صنایع‌دستی و مشارکت ۶ دستگاه اجرایی و ۶ شهرداری در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، شرکت کرد که برون‌داد نمایشگاه بسیار موفق بود.

وی گفت: امسال استان با ۴۱۴ مترمربع فضا با ۱۶ غرفه برای معرفی استان در این نمایشگاه حضور خواهد داشت و در بین غرفه‌ها اجرای زنده صنایع‌دستی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم از همه ظرفیت ها برای معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان استفاده کنیم.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور