🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: شهید بزرگوار مؤذن با اهدای جان و خون خود جلوی یک حرکت تروریستی بزرگ را گرفت.
جواد قناعت  در دیدار با خانواده شهید گرانقدر علیرضا مؤذن اظهار کرد: برآورد اولیه این بود که اینها یک گروه قاچاقی هستند اما بعداً با آثار و تجهیزاتی که از آنها برجای مانده، معلوم شد که یک گروه تروریستی بودند.
🔹وی عنوان کرد: اینها یک گروه مسلح تروریستی بودند که با هوشمندی مرزبانی استان و به خصوص این شهید عزیز از ورود آنها جلوگیری شد.
🔹استاندار تصریح کرد: اگر خدای نکرده قصور و کوتاهی می‌شد ، آنان با عملیات تروریستی، جان ده ها نفر را در کشور می گرفتند و به شهادت می رساندند.
🔹قناعت، اقدام این شهید بزرگوار را کاری بسیار ارزشمند و فاخر دانست و افزود: اقدام شهید بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.
🔹به گفته وی؛ این شهید با نثار جان خود از یک اقدام بزرگ خرابکارانه جلوگیری کرد.
🔹وی خاطرنشان کرد: براساس توضیحاتی که ارائه شد این شهید جوان با خصوصیات اخلاقی که داشت فردی بسیار متدین و با اخلاق بود و از ائمه اطهار هم در روایات داریم که شهدا گلچین می شوند و اینگونه شد که این شهید هم گلچین شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
🔹استاندار افزود: این شهید با اخلاق و تقوا در دوران جوانی به درجات اعلی علیین رسیده و خودش را در معرض خطر قرار داد تا کشور حفظ شود که اقدامی ارزشمند است‌.
🔹قناعت تصریح کرد: خداوند این شهید جوان را گلچین کرد و به امام‌ حسین(ع)،حضرت علی اکبر امام حسین(ع)، شهدا و امام شهدا محشور خواهد کرد.
🔹وی با ذکر این نکته که این شهدا جان خود را تقدیم کردند تا حادثه ای همانند حادثه کرمان تکرار نشود، بیان کرد: از طرفی عاقبت بخیر شد و شفاعت دیگران را هم در در آن دنیا خواهد کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور