فرماندار خوسف مطرح کرد : شهرستان خوسف بهشت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی

فرماندار شهرستان خوسف با بیان حوزه های منجر به توسعه هر منطقه از نیروی انسانی متخصص ، امنیت سرمایه گذاری، تسهیل سرمایه گذاری، فراهم بودن زیرساخت های صنعتی و پتانسیل های منطقه و…گفت : بی شک اتفاقات مبارکی در افق پیش روی این منطقه قرار گرفته است که منجر به آینده روشن و توسعه شهرستان و تبدیل خوسف به بهشت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی خواهد شد.

دکتر سید علی حسینی با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور نماینده مردم بیرجند ، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ، گفت : در یک سال گذشته میزان سرمایه گذاری در تاریخ شهرستان خوسف بی نظیر است.

حسینی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی معدن مس کیهان در روز کار و کارگر و تجهیز کارگاه آن و اکتشاف ۴ ماده معدنی ارزشمند طلا ، مس ، روی و سرب در محدود ۲۸ کیلومتر مربع ، گفت : در کل خراسان جنوبی چنین محدوده معدنی وجود ندارد.

وی افزود : ظرف ۲ سال آینده کارخانه فرآوری مس این کارخانه راه اندازی خواهد شد و حدود ۳۲۰ نفر در فاز اول آن مشغول به کار خواهند شد.

فرماندار خوسف با بیان اینکه بزرگترین مجموعه های اقتصادی در حال ورود به سرمایه گذاری در شهرستان هستند ، اظهار داشت : در آینده شاهد بزرگترین مجموعه و کارخانه های استان در شهرستان خوسف خواهیم بود ، این در حالیست که این مجموعه ها زیرساخت را نیز با خود به همراه خواهند آورد.

وی همچنین در این جلسه کلنگ زنی پست ۱۳۲ برق در شهرک صنعتی شهید رحمانی در دهه فجر سال گذشته و ابلاغ اعتبار خط انتقال ۶۰ مگاواتی از پست ۱۳۲ کیلو ولت در بخش ماژان برای بخش معدنی و صنعتی در یک سال اخیر ،برنامه ریزی جهت انتقال پساب فاضلاب بیرجند در آینده ، نزدیکی به مرکز استان ، دسترسی هوایی و …را ، مکمل پتانسیل و معادن ویژه موجود در شهرستان در راستای افزایش سرمایه گذاری در شهرستان برشمرد .

حسینی همچنین در این جلسه با اشاره به سیلاب اخیر و بی سابقه بودن میزان بارندگی در منطقه ، به برگزاری جلسات و اطلاع رسانی قبل از بارندگی ، جلسات و بازدید ها در حین بحران با حضور مدیر کل بحران استان ، جلسات پس از بحران با حضور معاون عمرانی استاندار اشاره کرد و افزود : همدلی و هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی در استان و شهرستان منجر به مدیریت این بحران شد.

وی در پایان تأکید کرد : فرصت ها برای خدمت رسانی مدیران فراهم شده و مدیران باید از فرصت های زود گذر بخوبی استفاده نمایند.

گفتنی است ؛ در این جلسه که مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان خوسف نیز حضور داشتند، رئیس شبکه بهداشت و درمان و رئیس اداره راه و شهرسازی به بیان مسائل مهم شهرستان و گزارش عملکرد پرداختند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور